Kultowe EVO37 na Rajdzie Monte Carlo

fot. carscoops.com

Na  Rajdzie  Monte  Carlo  poza   najnowszymi konstrukcjami hybrydowych samochodów Rally1 pojawiają się auta kultowe i nietuzinkowe. Bez wątpienia jednym z nich jest Kimera EVO 37,        którą jedzie załoga Mario Isola i Peter Solberg.

Minęło prawie  40  lat,  odkąd  Walter  Röhrl  wygrał  rajd  Monte  Carlo  w  1983  roku  za kierownicą Lancii 037. Był to ostatni samochód RWD, który zdobył tytuł WRC. Teraz twórcy nowoczesnej  reinkarnacji  tego włoskiego modelu, Kimera Automobili przygotowali  EVO37  na odcinek testowy Monte Carlo, aby uczcić kultowe zwycięstwo tego  niesamowitego  auta.

fot. facebook.com/PirelliMotorsport

Zobacz też: Unikatowe Ferrari Meera S trafia pod młotek

Z okazji 150-lecia Pirelli jako producenta opon i rajdowych zwycięstw, Kimera EVO37 będzie miała na tę okazję specjalne barwy z logo Pirelli.

fot. facebook.com/PirelliMotorsport

Załoga składa się z weterana, mistrza WRC z 2003 roku Pettera Solberga, oraz szefa Pirelli Motorsport – Mario Isola. Po przejechaniu odcinka testowego  samochód będzie wystawiony na Place du Casino de Monte-Carlo przez cały weekend.

fot. facebook.com/PirelliMotorsport

Koniecznie zobacz: Garaż marzeń – namacalna historia motorsportu

Dla tych, którzy nie znają Kimery EVO37, jest to supersamochód z limitowanej produkcji stylizowany  na  Lancię  037.  Ma  karoserię  z  włókna  węglowego,  zawieszenie  Ohlins, hamulce  Brembo i  umieszczony centralnie czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem    o pojemności 2,1 litra i mocy ponad 500 KM.  Najtańsza wersja kosztuje  480 000  euro.

fot. carscoops.com