wtorek, 3 października, 2023
Strona głównaNA TOPIEKultowy SSS Zlin odwzorowany w Richard Burns Rally

Kultowy SSS Zlin odwzorowany w Richard Burns Rally

Kultowy SSS Zlin trafia do świata simracingu! Trasa prologu Rajdu Barum została wiernie odwzorowana i niebawem zagości na stałe w symulatorze Richard Burns Rally. Gotowi na zaciętą rywalizację na miejscowym dworcu? Kierownice w dłoń!

Trasa przygotowana przez Jana Kaderabka to wierna kopia kultowego, ulicznego prologu Rajdu Barum. Poza samą nitką SSS Zlin odwzorowano aż sto dziesięć budynków, system znaków drogowych, chodniki, wysepki i całą, miejską infrastrukturę Zlina. Twórca chwali się, iż samodzielnie przygotował każdą zaimplementowaną teksturę, osobiście testując i optymalizując projekt. Proces budowy odcinka trwał około dwa lata, Kaderabka pracował „po godzinach”, nie otrzymując żadnego wsparcia finansowego od graczy czy sponsorów.

fot. Zlin SS1 virtual – oficjalny profil Facebook

Zlin na Twoim komputerze 

Jak na razie SSS Zlin jest jeszcze w fazie testów. Twórca poinformował, iż pierwsi gracze znaleźli kilka mniej lub bardziej istotnych błędów, które zostaną wkrótce naprawione. W planach jest też dodanie kolejnych wygrodzeń zapobiegających nielegalnym manewrom. Oes czeka również optymalizacja pod wegierski plugin RBR. Powstanie odpowiedni skrypt czuwający nad penalizowaniem nieregulaminowych zachowań, dzięki czemu już wkrótce SSS Zlin powinien trafić do harmonogramu sieciowych turniejów i oficjalnych mistrzostw. Mamy nadzieję, że Koderabka zdecyduje się także na zaprogramowanie… trybu nocnego!

Oddając SSS Zlin w ręce graczy, Kaderabek zaapelował do simracingowego środowiska o finansowe wsparcie jego projektu. Wpłaty od miłośników elektronicznej batalii w Richard Burns Rally pozwolą na dopracowanie odcinka i rozpoczęcie prac nad nowym, szutrowym oesem. Twórca stworzył nawet prowizoryczny cennik, jak do tej pory zebrano 1414 euro:

  • 20 euro – nazwisko na specjalnej tablicy na mecie stop
  • 30 euro – nazwisko na specjalnej tablicy na mecie stop + model wpłacającego w 2D
  • 50 euro – nazwisko na specjalnej tablicy na mecie stop + model wpłacającego w 3D
  • 100 euro – animowana flaga z dowolnym tekstem, reklamą lub zdjęciem
  • 200 euro – baner reklamowy znajdujący się przy trasie odcinka
  • 500 euro – duży baner reklamowy oraz reklama na planszy ładowania

Informacje dotyczące zbiórki funduszy dla twórcy SSS Zlin znajdziecie na stronie projektu. Po więcej wieści ze świata wirtualnych torów i oesów zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Andrzej Dobosz spocznie na cmentarzu w Świdnicy

Dobosz
Rajdowy Dolny Śląsk pogrążony jest w żałobie. W piątek, 29 września pracownicy Automobilklubu Sudeckiego poinformowali o śmierci...

(Moto)Wizja Tygodnia – 2-9 października

Podkręcamy tempo na antenie Motowizji mimo rozpoczętej jesieni. Nie dość, że zakończymy kolejną rundę playoffów NASCAR, to...

Strzelanina sposobem na rozwiązanie sporu… klienta i właściciela serwisu

Stouts Auto
Do czego może posunąć się niezadowolony klient? Jak pokazuje niedawny przykład z Florydy, desperacja prowadzi do szalonych...

Porsche 911 GT3 R rennsport – kolejna torowa zabawka ze Stuttgartu

Porsche ma nową propozycję dla fanów szybkiej jazdy, którzy nie chcą się ścigać. Porsche 911 GT3 R...

Byśkiniewicz i Siatkowski rajdowymi Wicemistrzami Polski 2023

 Perfekcyjny, bezbłędny sezon i tytuł Wicemistrzów Polski – Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim w doskonałych humorach i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here