wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiŁadniak liderem w klasyfikacji juniorów ADAC TCR Germany

Ładniak liderem w klasyfikacji juniorów ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak zanotował kolejny udany start w serii ADAC TCR Germany. Polak w sobotniej i niedzielnej rywalizacji zajmował kolejno drugie i czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. W obu startach na Red Bull Ringu był jednocześnie najlepszy w kategorii junior.

Dobrą dyspozycję Ładniak prezentował już podczas piątkowych treningów. Pierwszy z nich wygrał, a kwalifikacjach do wyścigu był trzeci. W sobotnich zmaganiach jechał bardzo dobrym, równym tempem i na mecie był drugi. Jednocześnie okazał się najlepszy wśród juniorów.

Sobotni wyścig był bardzo spokojny. Miałem średnio udany start, bo lekko zdekoncentrował mnie falstart zawodniczki, która jechała obok. Później robiłem już swoje. Tylko raz musiałem bronić swojej pozycji. Jeden z rywali mocno naciskał, ale wiedziałem, że ze względu na stan jego opon na dystansie będę mógł mu skutecznie uciec. Tak też było – mówił Ładniak na mecie.

Kierowca z Lublina nie miał czasu na  świętowanie. W niedzielę, z samego rana, musiał być gotowy na kolejne kwalifikacje. Przez większość kolejnego wyścigu rozgrywanego na Red Bull Ringu prowadził, jednak plany pokrzyżowało uderzenie kolegi z zespołu. Przez to Ładniak spadł na czwartą pozycję i właśnie z tą lokatą ukończył rywalizację. Na pocieszenie pozostał mu kolejny triumf w rywalizacji juniorów.

To nie był idealny dzień. Przez większą część wyścigu prowadziłem. Trzy okrążenia przed końcem zostałem uderzony przez kolegę z zespołu i skończyłem ostatecznie na 4. miejscu w generalce. Na pocieszenie jestem pierwszy w klasyfikacji juniorów. Weekend zaliczam do udanych. Wykonaliśmy bardzo efektywną pracę. Czuję się ważną częścią zespołu. Chciałbym, żeby kolejny wyścig był rozegrany już jutro – deklarował Ładniak.

Po zmaganiach na Red Bull Ringu polski kierowca przesunął się na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej kierowców i traci zaledwie siedem punktów do trzeciego miejsca. Jednocześnie – po weekendzie na Red Bull Ringu – prowadzi w klasyfikacji juniorów. Seria ADAC TCR Germany wróci do ścigania za cztery tygodnie. Kolejne zawody odbędą się na Salzburgringu. Dwa wyścigi zaplanowano na weekend 18-19 czerwca.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE