Lamborghini do walki o… ludzkie życie

181
Lamborghini
fot. Lamborghini - oficjalny profil Facebook

Kiedy w Polsce do transportu krwi lub organów wykorzystuje się samochody osobowe, karetki transportowe, zaś w ostateczności śmigłowce LPR, włosi liczyć mogą na więcej… motorsportowych akcentów. Polizia di Stato (Policja Państwowa) odebrała właśnie robioną na zamówienie sztukę Lamborghini Urusa Performante. Serce zaczyna bić mocniej… Nawet to przewożone do pacjenta!

Lamborghini Urus Performante to prawdziwa bestia wśród SUVów. Silnik V8 o mocy 666 koni mechanicznych i momencie obrotowym 850 Nm pozwala rozpędzić tego włoskiego potwora do 306 km/h, zaś pierwsza „setka” pojawia się po zaledwie 3,3 sekundach. Nic dziwnego, że Performante staje się obiektem pożądania. Co ciekawe, jedna sztuka tego modelu trafi już niebawem do garażu… włoskiej policji. Urus ma posłużyć do wszelkiego rodzaju zadań specjalnych – głównie do pilnego transportu narządów, krwi oraz osocza.

Konkretny egzemplarz otrzymał też specjalny pakiet wyposażenia. Od dodatkowych listw LED, sygnałów dźwiękowych i oklejenia zaprojektowanego przez Centro Stile, po zestaw wyświetlaczy, defibrylator, specjalistyczną lodówkę czy… dedykowaną skrzynkę na broń!

Będzie to już szóste Lamborghini, którym podróżować będą mundurowi z Italii. Cóż, oby Urus sprawował się możliwie jak najlepiej, docierając do celu z… odpowiednim zapasem!

Warto nadmienić iż nie jest to jedyny pojazd z Sant’Agata Bolognese, z którego korzystają włoscy mundurowi. W „stajni” Polizia di Stato znajduje się Lamborghini Gallardo, ostatnio odebrano również zupełnie nowego, pościgowego Huracana. Co ciekawe, z usług i maszyn Lamborghini korzysta też bolońskie lotnisko. Huracany pełnią tam rolę auta „follow me”. Najnowsze konstrukcje producenta znajdują się również na specjalnej, otwartej wystawie.

 

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.