środa, 25 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLaskowski znów powalczy w Chorwacji

Laskowski znów powalczy w Chorwacji

Już w najbliższy weekend, po krótkiej przerwie od startów, na odcinki specjalne powróci 16-letni Hubert Laskowski. Jeden z najbardziej utalentowanych kierowców młodego pokolenia będzie chciał udowodnić, że występ w pierwszej rundzie mistrzostw Chorwacji nie był przypadkowy i powalczy o kolejny triumf w państwie nad Adriatykiem.

Tym razem areną rywalizacji będą odcinki specjalne Rally Opatija. Imprezę zaplanowano na niedzielę, a w harmonogramie znalazło się osiem odcinków specjalnych o łącznej długości 102,42 km. Zawodnicy najpierw trzykrotnie zmierzą się z odcinkami Racja Vas o długości ponad jedenastu kilometrów oraz Mune mierzącym ponad czternaście kilometrów. Na finał batalii zaplanowano ponad czternastokilometrową próbę Dane i jedenastokilometrowy oes Rocko Polje.

Z pewnością dla Huberta Laskowskiego niedzielny start nie będzie łatwym zadaniem. Długoterminowy cel wymaga jednak zdobywania doświadczeń, a i tempo zaprezentowane na start sezonu pozytywnie nastraja. Tym razem kierowca Fiesty Rally3 na nowych dla siebie odcinkach będzie mierzył się z pięcioma rywalami w dużo lepszych autach klasy Rally2/R5. Łącznie do rywalizacji zgłoszono 68 duetów, które skorzystają m.in. z Porsche 997, Skód Fabii Rally2 i R5, Mitsubishi Lancerów i Subaru Imprez.

Rally Opatija z pewnością będzie bardzo wymagającą imprezą. Odcinki zlokalizowane są wysoko w górach. Przed startem obejrzałem mnóstwo onboardów i wiem, że drogi w tym rejonie są bardzo szybkie i wąskie. Co w tym roku przygotowali organizatorzy dowiemy się już na zapoznaniu z trasą – mówił przed startem Laskowski, którego będzie pilotował Michał Kuśnierz.

Wystartujemy w tej imprezie bez przedrajdowych testów. Nie zaliczymy też odcinka testowego, co stanowi dla nas kolejne wyzwanie. Niezwykle ważne będzie złapanie dobrego tempa już od pierwszych metrów rywalizacji, zwłaszcza że mamy do przejechania nieco ponad sto kilometrów – dodał.

Myślę, że zdobędziemy wiele nowych doświadczeń, które zaprocentują w przyszłości. Tradycyjnie mogę zapewnić moich kibiców, że dam z siebie wszystko, zwłaszcza że startuję z najwyższym numerem startowym w karierze – zakończył Hubert, który przyozdobi swoją Fiestę Rally3 trójką.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Prawy fotel Laskowskiego czeka na kibiców

Jeśli zawsze marzyłeś o przejażdżce samochodem rajdowym, chętnie angażujesz się w akcje charytatywne i wybierasz się na...

Maciej Manejkowski w nowej roli na torze i plany na przyszłość

Maciej Maney Manejkowski w tym roku odłożył kask na półkę i jak cały zespół Avalon zaangażował się...

Wystartował puchar Work Stuff Super S Cup

To już V edycja pucharu, w którym zawodnicy walczą o tytuł Mistrza Polski Super S Cup w...

KJS Rally Mazowsze 2022 – trwają zapisy

Trwają zapisy na Rally Mazowsze 2022, czyli Konkursową Jazdę Samochodem. Jest to jedna z nielicznych imprez tego...

Kanjo night Łódź

Kanjo Nights - Kanjo Night Łódź 2022
Kanjo nights to nie są zwykłe spoty. To nie spędowiska ogłaszane w Internecie, podczas których liczy się...

NAJPOCZYTNIEJSZE