poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościŁawski umacnia się na prowadzeniu Trofeo di serie

Ławski umacnia się na prowadzeniu Trofeo di serie

Piotr Ławski odniósł w niedzielę swoje trzecie zwycięstwo w inauguracyjnym sezonie Trofeo di serie powered by Moto Truck. Lider klasyfikacji generalnej pokonał startującego gościnnie Rafała Piotrowskiego raz Rafała Gawkowskiego.

Piotrowski wystartował z pole position i wykorzystał bufor w postaci samochodów innych klas do tego, by utrzymać się z początku na prowadzeniu. Zwycięzca sobotniego wyścigu jechał pierwszy przez trzy okrążenia, lecz później wyprzedził go Ławski, także wykorzystując samochód innej klasy, który przebijał się do przodu po starcie z końca łączonej stawki.

Po wyjściu na pozycję lidera, Ławski jechał już komfortowo na czele stawki i przejechał linię mety cztery sekundy przed rywalami. W tym czasie rozgorzała walka o drugie miejsce – Gawkowski również wyprzedził Piotrowskiego na czwartym okrążeniu i jechał nieznacznie przed nim niemal do samego końca. Na ostatnim kółku popełnił jednak błąd i obrał niewłaściwą linię w pierwszym zakręcie, co naraziło go na atak w Uśmiechu Szatana. Piotrowski wykorzystał okazję i zamknął swój debiutancki weekend drugą pozycją. Gawkowski trzeci raz z rzędu stanął na podium.

Z dużą stratą do liderów, lecz blisko siebie, przez cały wyścig jechała druga grupa zawodników. Na jej czele był Marcin Ganowski, który pokonał Daniela Mikruta, Dawida Dziwoka i Jarosława Adamiaka.

Po sześciu wyścigach sezonu 2021, Ławski ma 400 punktów w klasyfikacji generalnej, drugi Mikrut 330, a trzeci Gawkowski 301. Przy 140 pozostałych do zdobycia punktów, tylko ta trójka ma jeszcze szanse na mistrzowski tytuł.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

OBRSO

00:45:15