czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościŁawski wygrywa piątkowe Trofeo di serie

Ławski wygrywa piątkowe Trofeo di serie

Ubiegłoroczny mistrz Trofeo di serie Piotr Ławski odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022 podczas przedostatniej rundy na Torze Poznań. Pokonał on Davida Dziwoka oraz Michała Radołowicza.

Ławski popisał się dobrym startem i utrzymał za sobą Dziwoka. Startujący z trzeciego pola Miłosz Matuszyk zakończył swój wyścig już na pierwszym okrążeniu, dzięki czemu w górę awansowali Radołowicz oraz Jakub Szablewski.

Z powodu unieruchomionego auta Matuszyka, na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Po jego zjeździe na koniec trzeciego okrążenia Dziwok próbował zaatakować Ławskiego. Obaj zrównali się na wyjściu z Uśmiechu Szatana i przejechali tak kolejną prostą. Ławski obronił jednak pierwszą pozycję, która od tego momentu miała już pozostać niezagrożona.

Na trzecią pozycję wyszedł Jakub Szablewski, lecz chrapkę na tę pozycję mieli również Radołowicz oraz Franz Dziwok. Ta rywalizacja skończyła się kolizją między Szablewskim i Dziwokiem, po której ten drugi wylądował poza torem. Szablewski został ukarany za kontakt karą drive-through.

Po tym incydencie Radołowicz mógł być już pewny miejsca na podium. Gonił jednak Davida Dziwoka, zbliżając się momentami nawet na ćwierć sekundy. Ostatecznie na mecie stracił do niego 0,498 sekundy. Walka o drugie miejsce była po myśli Ławskiego, który odjechał od tej dwójki na prawie siedem sekund i odniósł pewne zwycięstwo.

Rafał Piotrowski był czwarty, pokonując o pół sekundy startującego gościnnie Macieja Garsteckiego. W kolejnym pojedynku o szóste miejsce, Sara Kałuzińska pokonała Filipa Dziwoka. Szablewski dojechał na metę ósmy, przed Michałem Guttem i Franzem Dziwokiem.

Finałowy wyścig Trofeo di serie odbędzie się w sobotni poranek.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE