Ławski wygrywa piątkowe Trofeo di serie

Fot. Tomasz Kubiak

Ubiegłoroczny mistrz Trofeo di serie Piotr Ławski odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022 podczas przedostatniej rundy na Torze Poznań. Pokonał on Davida Dziwoka oraz Michała Radołowicza.

Ławski popisał się dobrym startem i utrzymał za sobą Dziwoka. Startujący z trzeciego pola Miłosz Matuszyk zakończył swój wyścig już na pierwszym okrążeniu, dzięki czemu w górę awansowali Radołowicz oraz Jakub Szablewski.

Z powodu unieruchomionego auta Matuszyka, na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Po jego zjeździe na koniec trzeciego okrążenia Dziwok próbował zaatakować Ławskiego. Obaj zrównali się na wyjściu z Uśmiechu Szatana i przejechali tak kolejną prostą. Ławski obronił jednak pierwszą pozycję, która od tego momentu miała już pozostać niezagrożona.

Na trzecią pozycję wyszedł Jakub Szablewski, lecz chrapkę na tę pozycję mieli również Radołowicz oraz Franz Dziwok. Ta rywalizacja skończyła się kolizją między Szablewskim i Dziwokiem, po której ten drugi wylądował poza torem. Szablewski został ukarany za kontakt karą drive-through.

Po tym incydencie Radołowicz mógł być już pewny miejsca na podium. Gonił jednak Davida Dziwoka, zbliżając się momentami nawet na ćwierć sekundy. Ostatecznie na mecie stracił do niego 0,498 sekundy. Walka o drugie miejsce była po myśli Ławskiego, który odjechał od tej dwójki na prawie siedem sekund i odniósł pewne zwycięstwo.

Rafał Piotrowski był czwarty, pokonując o pół sekundy startującego gościnnie Macieja Garsteckiego. W kolejnym pojedynku o szóste miejsce, Sara Kałuzińska pokonała Filipa Dziwoka. Szablewski dojechał na metę ósmy, przed Michałem Guttem i Franzem Dziwokiem.

Finałowy wyścig Trofeo di serie odbędzie się w sobotni poranek.