Ławski zdobywa pole position w Trofeo di serie

285

Wicelider klasyfikacji generalnej Trofeo di serie Piotr Ławski wywalczył pole position do trzeciego wyścigu sezonu na Torze Poznań. Pokonał on w piątkowych kwalifikacjach debiutującego Dawida Dziwoka.

Ławski pojechał o prawie pół sekundy szybciej niż podczas czerwcowych zawodów, wykręcając wynik 2:07,080 na swoim czwartym okrążeniu, po czym od razu zjechał do boksów. Do samego końca na torze pozostawał Dawid Dziwok, który dopiero na swoim ostatnim okrążeniu wykręcił czas 2:07,823, dający mu drugie pole startowe. Do tego momentu na drugiej pozycji był były mistrz Polski w klasie DN1 Tomasz Biernat, który do lipcowych zawodów przystępuje z kontuzjowaną ręką.

Kolejne pozycje zajęli Bartosz Adaszewski, Daniel Mikrut i Rafał Gawkowski, którzy uzyskali swoje najlepsze wyniki już na drugim pomiarowym okrążeniu i nie poprawili się już do końca sesji. Stawkę uzupełnili Łukasz Antczak i Dominik Szydłowski-Bajerlejn.

Pierwszy wyścig weekendu Trofeo di serie wystartuje o 16:55.