poniedziałek, 6 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiLeon Lenartowicz trzynasty w Słomczynie

Leon Lenartowicz trzynasty w Słomczynie

W miniony weekend w Słomczynie odbyła się inauguracyjna runda pucharu Rok Cup Poland. Na torze pojawiło się 80 kierowców w tym młodziutki Leon Lenartowicz, który rywalizował w kategorii Mini Rok. Rally and Race patronuje startom młodego kierowcy z Krakowa.

Po niemal dwóch miesiącach oczekiwania wreszcie zainaugurowała swoje rozgrywki pucharowa seria Rok Cup Poland. Leon Lenartowicz, którego widzieliśmy tydzień wcześniej w Kartingowych Mistrzostwach Polski w kategorii Mini Rok również zjawił się na torze w Słomczynie. Niestety, młodziutki kierowca z Krakowa dość pechowo rozpoczął weekend wyścigowy.

Z kwalifikacji, w której kierowcy walczą o pole position, Leon został wykluczony. Powodem była niedostateczna waga zawodnika z gokartem. Zabrakło zaledwie 100 gram. W konsekwencji Leon musiał startować z końca stawki do pierwszego wyścigu kwalifikacyjnego.

Pierwszy wyścig był niezwykle udany, bowiem z ostatniej pozycji Leon przesunął się do środka stawki. 15. miejsce na mecie. W drugim miał również bardzo dobre tempo, ale po kilku kółkach awaria wyeliminowała go z dalszej rywalizacji. Do pierwszego wyścigu finałowego Leon miał wystartować z 30. miejsca.

Pierwszy finał był niezwykle udany. Leon Lenartowicz jechał bardzo szybko, miał dobre tempo i na mecie zjawił się na 15. pozycji. Wyprzedził 15 rywali. Drugi finał miał bardziej dramatyczny przebieg. Tuz po starcie Leon wylądował poza torem po incydencie i kontakcie z innym kierowcą. Przez kolejnych kilka kółek jechał na końcu stawki z dużą stratą, jednak na trzy okrążenia przed końcem rywalizacji nastąpił restart wyścigu. To pozwoliło Leonowi zbliżyć się do rywali, i rozpocząć kolejny festiwal wyprzedzeń. W trakcie trzech okrążeń Leon wyprzedził 16 przeciwników i po niezwykle skutecznej jeździe uplasował się na 16. miejscu.

W klasyfikacji indywidualnej zawodów Leon Lenartowicz uplasował się na 13. miejscu wśród 32 kierowców. Kierowca teamu Lenartowicz Motorsport odbył niezwykle cenna lekcję w Słomczynie i najbardziej zadowolony jest z tak wielu wyprzedzeń w wyścigach.

Kolejne dwa weekendy wyścigowe z udziałem Leona Lenartowicza odbędą się na tym samym torze. Najpierw druga runda ROK CUP Poland, a później Kartingowe Mistrzostwa Polski.

Partnerami Leona są: Maczfit, ABACUS, N-engineering, XTACZ.PL, RallyShop.pl, YACCO Polska, Bilchemia, Lenartowicz Motorsport

Patronat medialny zapewnia: magazyn Rally and Race, telewizja TVP3 Kraków, LoveKraków.pl, serwis Polski Karting oraz OdcinekSpecjalny.pl

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Policja odpowiada na zarzuty po kontrolach na Barbórce

Informacja o zatrzymywaniu rajdowych samochodów przez policję i kontrolowaniu ich jak normalnych aut w dniu Rajdu Barbórka...

SuperOES Tor Poznań – 5 runda – wyniki i onboard

SuperOES Tor Poznań - przedostatnia runda sezonu odbyła się w dzień Rajdu Barbórki Warszawskiej, czyli 4 grudnia....

Karowa bez sensacji, Kajto nie oddał korony

Rajd Barbórka to finał sezonu, a finałem Barbórki jest ulica Karowa. W tym sezonie na najsłynniejszej polskiej...

Dyskwalifikacja załogi Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek

Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek dotarli do mety 59 Rajdu Barbórka. Jednak załoga została zdyskwalifikowana za pomoc...

Teatr jednego duetu

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają 59 Rajd Barbórka. Zawodnicy Lotos'a zgarnęli wszystkie odcinki tegorocznej Barbórki. Na...

NAJPOCZYTNIEJSZE