Leszek K. oskarżony o kierowanie grupą przestępczą

27
Leszek K.

Jak informuje RMF FM, do krakowskiego sądu wpłynął właśnie akt oskarżenia przeciwko Leszkowi K. Czterokrotny czempion RSMP miał… kierować grupą przestępczą, narażając Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Leszek K. od dawna przebywa w areszcie.

Według informacji podanych przez RMF FM, czterokrotny rajdowy mistrz Polski odpowie przed sądem za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, przestępstwa przeciwko mieniu, oszustwa podatkowe/finansowe, fałszowanie dokumentów i utrudnianie śledztwa.

Grupa kierowana przez Leszka K. miała kupować pojazdy z zagranicznych salonów, aby następnie obniżać ich wartość o podatek VAT i akcyzę. Według śledczych, cały proceder odbywał się za pośrednictwem firm „słupów” zarejestrowanych w kraju oraz za granicą.

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Leszek K. usłyszał też zarzut prania brudnych pieniędzy, oszustw bankowych/finansowych, przywłaszczenia mienia. Miał narazić Skarb Państwa na straty przeszło 7 milionów złotych.

57-latek od dłuższego czasu przebywa w areszcie. Identyczny środek zapobiegawczy sądy zastosowały również wobec pozostałych oskarżonych w tej oraz powiązanych sprawach…

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.