wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiLewis Hamilton otrzymał brazylijskie obywatelstwo

Lewis Hamilton otrzymał brazylijskie obywatelstwo

Lewis Hamilton jest od lat zadeklarowanym fanem Ayrtona Senny przez co jest uwielbiany w Brazylii. Właśnie został specjalnie wyróżniony przez władze tego kraju.

Lewis Hamilton wielokrotnie wspominał w wywiadach, że jego idolem jest Ayrton Senna. Brytyjski kierowca już od najmłodszych lat oglądał wyścigi Formuły 1 i kibicował brazylijskiemu kierowcy. Przez lata startów w najważniejszej serii wyścigowej na świecie wielokrotnie zmieniał malowania kasku, które nawiązywały do projektu wybieranego przez Sennę.

Zobacz: Lewis Hamilton – obrońca biżuterii w F1

Siedmiokrotny mistrz F1 został oficjalnie honorowym obywatelem Brazylii. Zaraz po tym, jak otrzymał informację o wyjątkowym geście władz kraju, poinformował o tym w mediach społecznościowych, dodając komentarz „brak mi słów”.

Pomysł uhonorowania Lewisa Hamiltona wyszedł od jednego z polityków – Andre Figueiredo, który był pod wrażeniem zachowania brytyjskiego kierowcy po wyścigu w Sao Paolo. Wówczas kibice zgromadzeni na torze Interlagos skandowali na zmianę nazwiska Senny i Hamiltona.

Przeczytaj koniecznie: Lewis Hamilton złożył wniosek o zmianę nazwiska

Bardzo ciepło wypowiadał się na jego temat jeden z kandydatów na prezydenta Brazylii, Ciro Gomes. Opublikował zdjęcie na Twitterze wraz z rozporządzeniem o przyznaniu honorowego obywatelstwa komentując to słowami: „Ten nowy Brazylijczyk napawa nas dumą!”

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE