Lewis Hamilton wykupi Chelsea od Romana Abramowicza?

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

Lewis Hamilton i Serena Williams chcą zainwestować po 10 milionów funtów w przejęcie klubu piłkarskiego Chelsea FC od Romana Abramowicza. Środki przekazane przez sportowców trafią do konsorcjum, które złoży ofertę wykupienia klubu.

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 i jedna z najwybitniejszych tenisistek w historii zamierzają połączyć siły. Brytyjskie media donoszą, że sportowcy zainwestują po 10 milionów funtów w wykupienie klubu piłkarskiego Chelsea FC od Romana Abramowicza. Rosyjski oligarcha został zmuszony do pozbycia się klubu w związku z sankcjami nałożonymi po ataku Rosji na Ukrainę.

Zobacz: Lewis Hamilton nie chce zdjąć kolczyków. Zapłaci wysoką karę

Roman Abramowicz kupił w 2003 roku brytyjski klub za około 150 milionów funtów. Aktualnie szacuje się, że zmiana właścicieli w Chelsea może być warta nawet 2,5 miliarda funtów. Potencjalni inwestorzy muszą zagwarantować inwestycję w wysokości miliarda funtów w infrastrukturę klubu, akademię piłkarską i drużynę kobiecą – jeśli dojdzie do sfinalizowania umowy sprzedaży.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton (fot. Twitter)

Pieniądze Hamiltona i Williams trafią do konsorcjum, którego właścicielem jest Martin Broughton, były prezes klubu Liverpool FC. Brytyjscy dziennikarze ze stacji „Sky News” donoszą, że negocjacje trwają już od kilku tygodni. Kupnem londyńskiego klubu są zainteresowane również inne, międzynarodowe podmioty.

Przeczytaj koniecznie: Lewis Hamilton zakończy karierę? Jest takie ryzyko

Lewis Hamilton może zostać w tym układzie tzw. cichym partnerem. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, klub będzie platformą dla utytułowanego sportowca w promowaniu różnorodności, równości społecznej i integracji. Co ciekawe, Lewis Hamilton jest od lat wiernym fanem Arsenalu Londyn.

Sportowcy prowadzą już od lat różne działania inwestorskie. Serena Williama powołała jakiś czas temu spółkę, która inwestuje w startupy zajmujące się nowymi technologiami w sporcie. Lewis Hamilton jest równie aktywny na tym polu. Chętnie inwestuje w nowoczesne przedsięwzięcia.

Kwestia sprzedaży Chelsea zostanie zamknięta najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Proces sprzedaży poprowadzi amerykański bank Raine Group.