poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLewis Hamilton czeka na dwa Mercedesy-AMG One

Lewis Hamilton czeka na dwa Mercedesy-AMG One

Mercedes potwierdził w swoich mediach społecznościowych, że pierwszy egzemplarz modelu One trafił już do klienta. Na liście oczekujących są nazwiska z pierwszych stron gazet, w tym sam Lewis Hamilton, który złożył zamówienie na… dwa egzemplarze!

Czas leci piekielnie szybko. Dowodem na to jest fakt, że Mercedes zaprezentował model One już… pięć lat temu, dokładnie na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Wtedy prototyp posiadał jeszcze przedrostek „Project”, a Mercedes zszokował świat deklaracją bezpośredniego przeniesienia technologii F1 na publiczne drogi. Oficjalna produkcja One ruszyła przed rokiem, a niemiecki koncern poinformował właśnie, iż pierwszy egzemplarz został dostarczony do klienta. Na realizację własnych zamówień czeka wiele gwiazd ze świata motorsportu, w tym sam Lewis Hamilton. Podopieczny Mercedesa nabył aż dwa egzemplarze tego „hipersamochodu”, zaś jeden z nich trafi bezpośrednio do jego… ojca!

One
fot. Mercedes-AMG – oficjalny profil Facebook

Bestia z toru F1

Tradycyjnie dla takich transakcji, nie podano danych personalnych szczęśliwego klienta. Pierwszy Mercedes-AMG One ma dość tradycyjne barwy, ciekawym akcentem są jednak czerwone wykończenia na dachu. Patrząc na tablice rejestracyjne, samochód zostanie w Niemczech. Wiemy, że na swoje zamówienia czekają m.in. Nico Rosberg i David Coulthard oraz aktor Mark Wahlberg. Z własnych źródeł możemy też potwierdzić, min. jedna sztuka trafi do Polski. Niezwykle ciekawy jest jednak fakt, że z 275 planowanych konstrukcji aż dwie trafią w ręce Lewisa Hamiltona. Brytyjczyk, który od lat jest prawdziwą gwiazdą i marketingowym motorem napędowym Mercedesa zamówił maszynę dla siebie i swojego ojca, Anthonego. Ma być to dowód wdzięczności za jego wsparcie oraz wieloletnią pomoc.

Zobacz też: Toto Wolff zapowiada nowy kontrakt dla Lewisa Hamiltona

Mercedesa AMG-One napędza 1.6 litrowy motor V6 o mocy aż 566 koni mechanicznych. Poza tym, wsparciem spalinowej jednostki są cztery silniki elektryczne. Serce maszyny rozkręca się do zawrotnych 11 000 obrotów na minutę. Te gigantyczne wartości mają jednak pewien znaczący minus – silnik musi przechodzić rewizję co… 50 000 kilometrów.

Wszystkie informacje oraz dane techniczne modelu One znajdziecie na stronie producenta.

Carlo Abarth
31 marca 1949 roku założyłem przedsiębiorstwo motoryzacyjne sygnowane własnym nazwiskiem. Stworzyłem dziesiątki świetnych, pełnych duszy samochodów... A dzisiaj piszę dla Rally and Race. Nie tylko o maszynach z emblematem skorpiona na masce.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jeremy Clarkson – kompilacja dzwonów świeżo upieczonego dziadka [wideo]

Jeremy Clarkson dzwony crash compilation
Jeremy Clarkson - postać, ikona, celebryta. Kiedyś po incydencie na planie "wyleciał" z BBC, ostatnio wyrzucił go...

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here