niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiLewis Hamilton planuje emeryturę. Kierunek Hollywood

Lewis Hamilton planuje emeryturę. Kierunek Hollywood

Lewis Hamilton zamierza po zakończeniu kariery w F1 spróbować swoich sił w branży filmowej. W tym celu powołał spółkę Dawn Apollo Films. Kierowca nawiązał już współpracę z Bradem Pittem. Amerykański gwiazdor ostatnio pojawił się nawet na Grand Prix USA.

Lewis Hamilton ma wiele pomysłów na swoje życie po zakończeniu kariery w F1. Jednym z nich jest produkcja filmowa. Podczas Grand Prix USA na torze pojawił się Brad Pitt, który wcieli się w główną rolę w filmie osadzonym w realiach F1. W produkcję tego filmu jest zaangażowany kierowca Mercedesa.

Brad Pitt wcieli się w rolę emerytowanego kierowcy, który wraca z emerytury, żeby poprowadzić karierę młodego zawodnika. Zdjęcia mają ruszyć już w przyszłym roku, a producenci zamierzają wykorzystywać nagrania z przyszłorocznych wyścigów F1.

Zobacz: Lewis Hamilton uderza w Alonso podczas GP Belgii: „Co za idiota!”

Lewis Hamilton pomaga jako konsultant reżyserowi i producentom filmu, aby zachować jego autentyczność. Jednocześnie jest to symboliczny początek współpracy kierowcy Mercedesa z branżą filmową. W tym celu powstała nawet specjalnie powołana spółka – Dawn Apollo Films.

Firma Hamiltona jest współproducentem filmu, w którym wystąpi Brad Pitt. Drugim projektem jest serial, który będzie opowiadać historię brytyjskiego kierowcy. Obie produkcje będą wyświetlane w serwisie streamingowym Apple TV+.

Ambitny Brytyjczyk już wiele razy podkreślał, że na sportowej emeryturze zamierza spróbować swoich sił w Hollywood. Już wcześniej planował zaangażować się w takie produkcje jak „Mission Impossible” czy „Top Gun”, ale kolidowały z jego harmonogramem w F1.

Przeczytaj koniecznie: Lewis Hamilton przeprosił zespół za swoje słowa

Podczas Grand Prix USA na torze pojawił się nawet sam Tim Cook – dyrektor generalny Apple. Hamilton pochwalił się w mediach, że szef marki z Cupertino oraz jego zespół dali zielone światło jego projektowi.

– Zamierzamy zrobić najlepszy film o wyścigach, jaki kiedykolwiek powstał. Zarówno pod względem wizualnym, jak i opowiedzianej historii, tak aby poruszał serca wszystkich fanów – zadeklarował Lewis Hamilton. Podkreślił jednocześnie, że do tej pory F1 rzadko trafiało na duży ekran. Ostatnia wielka produkcja to „Wyścig” („The Rush”), opowiadający historię Nikiego Laudy i Jamesa Hunta osadzoną w latach 70. ubiegłego wieku.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP Moto Orkiestra Walim 2023 [wideo]

Moto Orkiestra Walim 2023
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dziś motoryzacyjnie w wielu regionach Polski. Pokazywaliśmy Wam zdjęcia ze Zgierza, teraz...

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here