czwartek, 30 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIELewis Hamilton trafi do Ferrari? Nowe plotki z padoku

Lewis Hamilton trafi do Ferrari? Nowe plotki z padoku

Lewis Hamilton może trafić do Ferrari. Takie informacje docierają z w Wysp Brytyjskich. Były kierowca F1, Johnny Herbert, dementuje pogłoski. Wyjaśnia też powód, dlaczego siedmiokrotny mistrz F1 nie przeprowadzi się do ekipy z Maranello.

Lewis Hamilton od dekady reprezentuje barwy Mercedesa. Dzięki niemieckiej marce osiągnął największe sukcesy w swojej karierze i trafił do ścisłego grona najlepszych kierowców F1 w historii. Jednak przez ostatnie dwa lata doszło do mocnych przetasowań w czołówce „królowej motorsportu”.

Zobacz: Nelson Piquet zapłaci ogromną karę za rasizm. Obraził Hamiltona

Zespół z Brackley ma poważne problemy z dostosowaniem bolidów do nowych przepisów technicznych, a Lewis Hamilton jest coraz bardziej sfrustrowany brakiem sukcesów i kiepskimi perspektywami.

Z tego powodu pojawia się coraz więcej plotek i znaków zapytania na temat jego dalszej kariery. Do tego umowa Brytyjczyka kończy się po sezonie 2023. Dlatego coraz częściej można usłyszeć plotki, że nie dojdzie do podpisania wieloletniego kolejnego kontraktu z ekipą spod znaku trójramiennej gwiazdy. Kompromisem w tej sytuacji może być roczny kontrakt, który pozwoli przeczekać Hamiltonowi krytyczny moment.

Z drugiej strony, nie jest tajemnicą, że w 2024 roku wygasają kontrakty obu kierowców Ferrari. Dlatego coraz częściej mówi się o przejściu Lewisa Hamiltona do Ferrari. To byłoby dobre zwieńczenie kariery dla najbardziej utytułowanego kierowcy w aktualnej stawce. Tym bardziej, że Ferrari to legendarny zespół.

Przeczytaj koniecznie: Angela Cullen rozstała się z Lewisem Hamiltonem. Byli blisko przez 7 lat

W tej sprawie dość jednoznacznie wypowiedział się Johnny Herbert. Jego zdaniem, spośród obu kierowców Ferrari, tylko Carlos Sainz nadaje się do wymiany. W ocenie byłego kierowcy F1, Leclerc przez ostatnie lata rozwija się w dobrym kierunku. Herbert dodaje jednak, że Ferrari niekoniecznie jest właściwym miejscem dla Lewisa Hamiltona.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Ekspert uważa, że włoska ekipa ma mniejsze szanse na osiągnięcie sukcesów w F1 niż Mercedes. Jako przykład podaje ubiegły sezon, gdy nagle szanse na mistrzostwo uciekły sprzed nosa włoskiej ekipy.

Jędrzej Stoner
Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

61 Rajd Barbórka – harmonogram i informator

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

Rally and Race Team na podium Rajdu Wikinga i „generalki” MSP Rally Trophy!

Rally
Mamy to! Nasza redakcyjna drużyna dokonała "niemożliwego'', stając na podium BSK Tech 8. Rajdu Wikinga - finałowej...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski – Mistrzowie RN3 gotowi do Rajdu Barbórka

Damian Boncela, Jacek Wasilewski
Damian Boncela i Jacek Wasilewski - Mistrzowie RN3 zakończą swój sezon podczas Barbórki Warszawskiej. Otrzymaliśmy wypowiedź po...

Wyścigi przestaną istnieć przez globalne ocieplenie

Trophée Andros to najsłynniejsze wyścigi samochodowe rozgrywane na lodzie. Zainaugurowany w 1990 roku cykl zakończy działalność w...

TOYOTA TEAM CLASSIC gotowa do Rajdu Barbórka

Załoga Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartuje legendarną Toyotą Celica GT-Four w 61. Rajdzie Barbórka. Zawodnicy TOYOTA...

NAJPOCZYTNIEJSZE