czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiLewis Hamilton znów nosi maseczkę. Boi się zakażenia koronawirusem

Lewis Hamilton znów nosi maseczkę. Boi się zakażenia koronawirusem

Lewis Hamilton postanowił wrócić do podwyższonego reżimu sanitarnego, pomimo że włodarze F1 jakiś czas temu odeszli od obostrzeń związanych z koronawirusem. Podczas ostatnich wyścigów kierowca pojawiał się w padoku z maseczką ochronną.

Maseczki ochronne obowiązywały w padoku Formuły 1 w sezonach 2020 i 2021. Wszystkie osoby przebywające w najbardziej newralgicznym miejscu toru musiały zakrywać usta i nos, nawet gdy lokalne przepisy nie wymagały tego. Władze „królowej motorsportu” chciały w ten sposób ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Zobacz: Nelson Piquet obraża Hamiltona na tle rasowym! Jest odpowiedź kierowcy

Obostrzenia poluzowały się w momencie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19, a także mniejszej liczbie zakażonych. Wielu ekspertów podkreśla jednak zagrożenie kolejną falą wirusa, a tym samym Lewis Hamilton coraz częściej zaczął zadawać pytania na ten temat do organizatorów.

„To mój osobisty wybór. Zauważyłem, że wiele ludzi wokół mnie ponownie choruje na COVID-19, więc wolałbym tego uniknąć. Nie chcę znowu przechodzić zakażenia koronawirusem. Doświadczyłem tego już dwukrotnie, teraz wielu znajomych informuje mnie o chorobie i nie czują się najlepiej. Nikt wokół nie nosi już maseczek, więc postanowiłem, że będę to robił ja.

– powiedział Lewis Hamilton dla portalu planetf1.com.

Zachęcam ludzi do robienia tego, na co mają ochotę. W ostateczności chodzi o twoje zdrowie. Ja mam jeden cel, chcę wrócić zdrowy do domu. Chcę móc obudzić się, trenować i robić to, co kocham. Chcę też zapewnić bezpieczeństwo ludziom, którzy są w pobliżu mnie, bo ich kocham.”

– dodał brytyjski kierowca. Pierwsze zakażenie koronawirusem u Lewisa Hamiltona nastąpiło pod koniec sezonu 2020. Wtedy podczas GP Sakhir musiał go zastąpić George Russell. Brytyjski kierowca opuścił wtedy jeden wyścig, a później narzekał na gorszą formę spowodowaną chorobą.

Przeczytaj: Lewis Hamilton ma wielkie serce. Wydał 7 proc. swojego majątku na…

Nie wiadomo, kiedy nastąpiło drugie zakażenie COVID-19 u Lewisa Hamiltona, ponieważ nie poinformował o tym opinii publicznej. Choroba mogła się pojawić w przerwie pomiędzy wyścigami. Dzięki temu zespół nie musiał szykować zastępstwa w jego bolidzie.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

SuperOES Tor Łódź 07.08.2022 – wyniki

SuperOES Tor Łódź 07-08-2022 wyniki
SuperOES Tor Łódź znów w akcji! 7 sierpnia zorganizowana została wakacyjna runda na usytuowanym w podłódzkiej Kiełminie...

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

NAJPOCZYTNIEJSZE