poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLexus LC F – następca LFA?

Lexus LC F – następca LFA?

Wprowadzenie przez Lexusa wyczynowej wersji modelu LC jest praktycznie w stu procentach pewne – koncern zarejestrował w europejskim urzędzie patentowym znak towarowy LC F, a w mediach pojawiają się wiarygodne informacje na temat jednostki napędowej Lexusa LC F. Czy wyczynowa wersja LC stanie się następcą sławnego LFA?

lexus_lc_500_008_6 lexus_lc_500_011_4 lexus_lc_500_122

W oparciu o źródła wewnątrz firmy amerykański magazyn Car and Driver podaje, że Lexusa LC F napędzać będzie czterolitrowy silnik V8 twin turbo. Jednostka ta będzie w istocie dwoma połączonymi pod kątem 90 stopni dwulitrowymi, turbodoładowanymi rzędowymi czwórkami 8AR-FTS, znanymi np. z modeli GS 200t czy RC 200t. Moc nowego silnika ma wynosić około 600 KM. W LC F zostanie zastosowana ta sama szybka, dziesięciostopniowa przekładnia automatyczna, co w standardowym Lexusie.

lexus_lfa__8938 lexus_lfa_4

Warto zauważyć, że przewidywana moc nowej jednostki napędowej jest wyższa, niż silnika V10 supersamochodu Lexus LFA, którego silnik V10 rozwija moc 650 KM. Również 10-biegowy automat LC daje większy potencjał, niż stworzona dekadę temu sześciobiegowa przekładnia LFA. Jeśli dodać do tego nowe, wyrafinowane zawieszenie, bardzo sztywne nadwozie zbudowane w oparciu o platformę GA-L i szereg zaawansowanych mechanizmów, np. elektronicznie sterowane skrętne tylne koła – można się spodziewać, że osiągi i możliwości Lexusa LC F będą większe, niż sławnego LFA. I to przy około dwukrotnie mniejszej cenie.

lexus_lfa_0628

Wykonany w dużej mierze z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym, Lexus LFA został wyprodukowany w liczbie jedynie 500 egzemplarzy i stał się autem kultowym. Nawet znany z bezwzględnie cynicznego poczucia humoru Jeremy Clarkson wyznaje, że LFA to jego ulubiony samochód wszech czasów.

lexus_lfa_9449_2 lexus_lfa_9893

LFA zapisał się też kilkakrotnie na liście rekordów słynnego toru Nürburgring Nordschleife. We wrześniu i listopadzie 2010 roku Horst von Saurma i Sascha Bert uzyskali niemal identyczne czasy 7’38’’ i 7’38,85’’. W lutym 2012 Horst von Saurma jadąc LFA w wersji Nürburgring Package pokonał tor w czasie 7’34’’. Najlepszy wynik 7’14,64’’ osiągnął 31 sierpnia 2011 Akira Iida, również za kierownicą Lexusa LFA Nürburgring Package.

lexus_lfa_ring_front1 lexus_lfa_ring_front3

Jak na Nordschleife poradzi sobie Lexus LC F? Przekonamy się pewnie już niedługo.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

OBRSO

00:45:15