Liderzy punktacji dzielą się zwycięstwami w 318is Cup PL

Lider klasyfikacji generalnej pucharu 318is Cup PL Karol Wyka wygrał pierwszy wyścig weekendu wrześniowej rundy na Torze Poznań. Następnego dnia najlepszy był drugi w tabeli Artur Lempert.

W piątkowych kwalifikacjach, Wyka o zaledwie 0,008 sekundy pokonał Rafała Kazanę. Mniej niż jedną dziesiątą sekundy do czasu pole position stracił też Bartosz Kozieł. W sobotnim wyścigu różnice również były niewielkie. Wyka dojechał do mety na pierwszej pozycji, lecz tylko pół sekundy za nim finiszował aktualny mistrz serii Marcin Lempert. Kazana spadł na trzecią pozycję, a na czwartą lokatę wyszedł Karol Mirowski, wyprzedzając Kozieła. Wicelider klasyfikacji generalnej Artur Lempert był szósty.

Po odwróceniu połowy stawki na starcie niedzielnego wyścigu, z pole position ruszał Marcin Wydra. Bardzo szybko wyprzedzili go jednak drugi i czwarty na starcie Michał Całek i Artur Lempert. Ta dwójka do samego końca prowadziła zacięty pojedynek o zwycięstwo – przez większość wyścigu Całek utrzymywał niewielką przewagę nad Lempertem, który przypuścił atak na przedostatnim okrążeniu. Całek następnie stracił kolejne pozycje i dojechał dopiero jako piąty. Na drugie miejsce awansował Kozieł, a startujący z 9. pozycji Wyka zminimalizował swoje straty w punktacji, zajmując najniższy stopień podium.