Limanowa – wyjątkowa trasa w wyścigowej karierze Szymona Łukaszczyka

Mimo, że Szymon Łukaszczyk ma na swoim koncie dopiero jeden start na trasie Przełęczy pod Ostrą, to zdążył zapisać już w historii Wyścigu Limanowa swój ważny sportowy wkład. To właśnie tutaj, w debiucie sięgnął po swoje pierwsze w karierze, a jednocześnie podwójne, zwycięstwo w klasyfikacji generalnej GSMP. Dopełnieniem sukcesu było poprawienie rekordu trasy wśród samochodów z dachem.

W tym roku kierowca Mitsubishi Lancera Evo V AMS pojawi się, jako lider klasyfikacji generalnej. Ta część sezonu zdecydowanie należy do Zakopiańczyka, który ma już na swoim koncie trzy wygrane tegoroczne rundy, a tempo, jakie zaprezentował w Magurze stawia go w gronie faworytów do zwycięstwa, także w Limanowej. Dodatkowo Szymon lider GSMP stanie do walki mając do dyspozycji jeszcze lepszą wyścigową broń, ponieważ AMS Stopka Race & Rally Car Service i 4Turbo dopracowało ostatnie zmiany i przygotowało Lancera w pełnej wyścigowej specyfikacji. Szymon Łukaszczyk wraca do Limanowej doskonale przygotowany, żeby po raz kolejny zmierzyć się z najlepszymi „góralami” Europy. Tego wyścigowego weekend na pewno nie można przegapić!

Szymon Łukaszczyk: Limanowa zawsze będzie dla mnie szczególnym wyścigiem, nie tylko ze względu na niesamowite wspomnienia zeszłego roku, ale też dlatego, że ze względu na reprezentowanie barw Auto Moto Klub Limanowa, jest to dla mnie moja domowa impreza. Wracamy tutaj bogatsi o doświadczenia, mocno przygotowani i podbudowani wynikiem z Magury, ale także twardo stąpający po ziemi. Celem jest nie tylko zwycięstwom, ale także ciągły rozwój, nad którym cały czas pracujemy.

Konkurencja jest coraz mocniejsza, zwłaszcza tutaj, gdzie na starcie staje tylu doskonałych kierowców i świetnych maszyn. Cieszę się, że razem z Tatra Invest, AMS Stopka Race & Rally Car Service, 4Turbo, Buchti.pl Promotion, IGLOO, MILOO Lighting i iRace znów mamy okazję tu być, wśród najlepszych kierowców z Europy.

Byłoby pięknie wygrać tu ponownie, ale ważne są kolejne punkty. Zobaczymy, jak ułoży się dla nas ten weekend, jak poniesie nas doping kibiców i atmosfera tego wyścigowego święta. Życzę i sobie i Wam pięknych sportowych emocji.

inf.pras.