Lindholm o triumfie w WRC2: „Mieszanka ulgi i radości”

453
fot. wrc.com

Emil Lindholm i Reeta Hamalainen nie kryli swojej radości na mecie Rajdu Japonii. Po kraksie Kajetana Kajetanowicza Finowie nie musieli forsować tempa, skupiając się wyłącznie na bezpiecznym dowiezieniu pozycji do mety. Ostatecznie udało im się wyprzedzić Andreasa Mikkelsena i sięgnąć po upragniony tytuł w klasie WRC2.

Bez cienia wątpliwości wynik Rajdu Japonii sprawił, że wiele polskich, rajdowych rodzin na dobre zrezygnowało z zamawiania sushi… Niestety, zmagania w kraju kwitnącej wiśni nie ułożyły się po naszej myśli, a załoga Orlen Teamu straciła szansę na wymarzoną wiktorię. Zeszłoroczni wicemistrzowie kategorii WRC3 popełnili błąd na drugiej próbie sportowej, co zaowocowało mocnym uderzeniem w latarnię oraz uszkodzeniem klatki bezpieczeństwa… Kraksa „Kajta” była znakomitą informacją dla najważniejszych rywali. Emil Lindholm oraz Reeta Hamalainen stracili najważniejszego oponenta, i mogli skupić się na bezpiecznym dotarciu do mety. Według Emila nie było to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać:

Tak naprawdę nie ma znaczenia kto to jest. To po prostu przykre, kiedy widzisz samochód poza drogą. W pewnym sensie wycofanie się Kajetanowicza ułatwiło nasze zadanie, lecz z tej drugiej strony, nie było to takie oczywiste. Zdecydowanie łatwiej jest jechać, skupiać się na odpowiednim tempie, niż starać się tylko o bezpieczeństwo. Wiedziałem, że nie musimy już walczyć, że możemy w pewien sposób się „zrelaksować”. Ale czasami ciężko jest sobie poradzić z tą świadomością, zachować koncentrację. To nie dawało mi spokoju, szczęśliwie dojechaliśmy do mety. To mieszanka ulgi i radości, znacznie więcej, niż mogłem uwierzyć. Wywalczenie tytułu jest niesamowite. Za nami trudna droga… Ale sukces był tego wart!”.

Lindholm
fot. WRC – oficjalny profil Twitter

Dominacja Toksportu

Sumarycznie Lindholm i Hamalainen zdobyli 116 punktów. Kraksa Kajetana Kajetanowicza oznaczała, że drużyna Toksportu może cieszyć się z dubletu. Polacy stracili matematyczne szanse na wyprzedzenie Andreasa Mikkelsena (109 „oczek”). Ostatecznie Kajetan i Maciej uzupełnili sezonowe podium z dorobkiem 104 punktów. Warto nadmienić, iż triumfatorzy WRC2 zostali podwójnymi czempionami, zdobywając również złoto w kategorii juniorskiej.

Oficjalną klasyfikację generalną kategorii WRC2 znajdziecie na stronie internetowej WRC.