poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLindholm o triumfie w WRC2: "Mieszanka ulgi i radości''

Lindholm o triumfie w WRC2: „Mieszanka ulgi i radości”

Emil Lindholm i Reeta Hamalainen nie kryli swojej radości na mecie Rajdu Japonii. Po kraksie Kajetana Kajetanowicza Finowie nie musieli forsować tempa, skupiając się wyłącznie na bezpiecznym dowiezieniu pozycji do mety. Ostatecznie udało im się wyprzedzić Andreasa Mikkelsena i sięgnąć po upragniony tytuł w klasie WRC2.

Bez cienia wątpliwości wynik Rajdu Japonii sprawił, że wiele polskich, rajdowych rodzin na dobre zrezygnowało z zamawiania sushi… Niestety, zmagania w kraju kwitnącej wiśni nie ułożyły się po naszej myśli, a załoga Orlen Teamu straciła szansę na wymarzoną wiktorię. Zeszłoroczni wicemistrzowie kategorii WRC3 popełnili błąd na drugiej próbie sportowej, co zaowocowało mocnym uderzeniem w latarnię oraz uszkodzeniem klatki bezpieczeństwa… Kraksa „Kajta” była znakomitą informacją dla najważniejszych rywali. Emil Lindholm oraz Reeta Hamalainen stracili najważniejszego oponenta, i mogli skupić się na bezpiecznym dotarciu do mety. Według Emila nie było to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać:

Tak naprawdę nie ma znaczenia kto to jest. To po prostu przykre, kiedy widzisz samochód poza drogą. W pewnym sensie wycofanie się Kajetanowicza ułatwiło nasze zadanie, lecz z tej drugiej strony, nie było to takie oczywiste. Zdecydowanie łatwiej jest jechać, skupiać się na odpowiednim tempie, niż starać się tylko o bezpieczeństwo. Wiedziałem, że nie musimy już walczyć, że możemy w pewien sposób się „zrelaksować”. Ale czasami ciężko jest sobie poradzić z tą świadomością, zachować koncentrację. To nie dawało mi spokoju, szczęśliwie dojechaliśmy do mety. To mieszanka ulgi i radości, znacznie więcej, niż mogłem uwierzyć. Wywalczenie tytułu jest niesamowite. Za nami trudna droga… Ale sukces był tego wart!”.

Lindholm
fot. WRC – oficjalny profil Twitter

Dominacja Toksportu

Sumarycznie Lindholm i Hamalainen zdobyli 116 punktów. Kraksa Kajetana Kajetanowicza oznaczała, że drużyna Toksportu może cieszyć się z dubletu. Polacy stracili matematyczne szanse na wyprzedzenie Andreasa Mikkelsena (109 „oczek”). Ostatecznie Kajetan i Maciej uzupełnili sezonowe podium z dorobkiem 104 punktów. Warto nadmienić, iż triumfatorzy WRC2 zostali podwójnymi czempionami, zdobywając również złoto w kategorii juniorskiej.

Oficjalną klasyfikację generalną kategorii WRC2 znajdziecie na stronie internetowej WRC.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

Szansa na bezpieczną rywalizację na Autodromie Słomczyn

Już 11 lutego na Autodromie Słomczyn odbędzie się Puchar Toru Słomczyn. To impreza kierowana do kierowców amatorów....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here