poniedziałek, 3 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLisowski/ Frąckowiak: 52. Rajd Barbórka.

Lisowski/ Frąckowiak: 52. Rajd Barbórka.

Sezon rajdowy oficjalnie zakończył się w listopadzie, ale jak co roku wszyscy zawodnicy oraz kibice czekali na ostatnią, ale nieporównywalną z żadną inną imprezę motoryzacyjną Rajd Barbórka. Tegoroczna 52. edycja tej imprezy zgromadziła na starcie ponad 117 załóg, w tym wspaniałym gronie wystartowali również zawodnicy Automobilklubu Koszalińskiego: Radosław Lisowski i Piotr Frąckowiak. Załoga wystartowała w topowo przygotowanym Fordzie Fiesta R2 i mimo kilku przygód a tym samym dużych strat czasowych ukończyła rajd na 10 pozycji w klasie 1, oraz 52 w klasyfikacji generalnej.

 2

Radosław Lisowski (kierowca): Barbórka Warszawska od zawsze była naszym marzeniem. Magiczna, prestiżowa, medialna, skupiająca mnóstwo kibiców i wspaniałych zawodników. W tym roku jeszcze bardziej wspaniała, ponieważ my również w niej wystartowaliśmy. Stanęliśmy do walki ramię w ramię z mistrzami polski oraz najlepszymi załogami rajdowymi. Trasa składała się z trzech odcinków specjalnych przejeżdżanych dwukrotnie, w sumie 6 OS-ów wymagających i technicznych. Najmilej wspominamy OS Służewiec (szybki i przyczepny) oraz OS Bemowo, który był wyjątkowy dla nas zawodników jak i kibiców (hopy, szuter, woda), fajna jazda. To była również podwójna przygoda ponieważ wystartowaliśmy zupełnie obcym i nowym dla nas samochodem, Fordem Fiesta R2. Auto fajne z dużymi możliwościami w swojej klasie, nie zawiodło i dowiozło nas na metę, pomimo przygód (dwóch kapci). Serdecznie dziękujemy całemu zespołowi PZ Racing za profesjonalny serwis i przygotowanie auta, oraz firmom które wsparły nasz start: producent akcesoriów łazienkowych SalleMore sp. z o.o., akcesorialazienkowe.pl, elektryzuj.pl, Zielak-Opony: serwisopon24.pl, oraz kiermasz dobrej książki: HolySpirit.pl. Szczególnie chcemy też podziękować kibicom, którzy mimo mroźnej aury dopisali i dzielnie kibicowali nam na OS’ach.

DSC_1524

Piotr Frąckowiak (pilot): Start w 52. Rajdzie Barbórka oceniamy bardzo pozytywnie, biorąc pod uwagę że był to pierwszy start w tej imprezie, w tak doborowym towarzystwie i na dodatek nowym samochodem. Barbórka zapadła w nasze serca i wbiła się na stałe do kalendarza naszych startów. Dzięki za doping i do zobaczenia w przyszłym sezonie na rajdowych trasach.

DSC_2874

Załoga nr 77

kierowca: Radosław Lisowski

pilot: Piotr Frąckowiak

samochód: Ford Fiesta R2

DSC_0325

Oficjalny profil załogi na FB: www.facebook.com/LisowskiRallyTeam

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE