czwartek, 2 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościLista zgłoszeń na finał MP Rallycross w Poznaniu

Lista zgłoszeń na finał MP Rallycross w Poznaniu

Już w ten weekend ostateczne rozstrzygnięcie Mistrzostw Polski Rallycross. Na torze Poznań po raz ostatni w tym roku spotkają się zawodnicy z MPRC i PPAC. Do rywalizacji zgłosiło się 82 kierowców.

Część tytułów została już zdobyta i mamy pierwszych nieoficjalnych Mistrzów Polski. Ale większość jest nadal otwarta. Niestety zawody ponownie pokrywają się z CEZ, ale tym razem część kierowców wybrała już rundę w kraju.

Zobacz listę zgłoszeń na 8 rundę MPRC Poznań

Zbyszek Staniszewski zgodnie z zapowiedziami po zdobyciu tytułu MP nie wystartuje w finałowej rundzie. O Drugie miejsce powalczy Łukasz Tyszkiewicz, który zgłosił się do najwyższej klasy, tak jak wcześniej Manejkowski. Za pewne auto ma więcej mocy, aby zwiększyć szanse na wywalczenie tytułu Wicemistrza Polski w SuperCars. O trzecie miejsce w królewskiej klasie powalczą Łukasz Złotnicki i Michał Peterlejtner, dzielą ich zaledwie dwa oczka.

Zobacz: aktualna klasyfikacja MPRC 2022

W SuperNational Łukasz Zoll ma raczej bezpieczną przewagę nad rywalami. Musi tylko spokojnie dojechać do mety. Zagrozić mu może tylko Gigi. O trzecie miejsce powalczy Robert Dąbrowski z Piotrem Budzyńskim. Tutaj szanse są bardzo wyrównane.

W poszczególnych klasach pojemnościowych jest jeszcze ciekawej. W SN2000 Robert Dąbrowski i Jakub Kowalczyk powalczą o tytuł. W SN +2000 również prowadzi Zoll, ale za to drugi jest już Budzyński przed Gigim. Więc tutaj również szykuje się starcie o cenny wynik. Spokojnie zapowiada się w SN1600 gdzie Łukasz Nagraba pod nieobecność Konrada Gryza powinien mieć bezproblemowy weekend.

W Seicento Cup klasyfikacja z 1 i 2 miejscem wygląda już na poukładaną. Bartłomiej Mirecki prowadzi przed Robertem Kabatem. Ale o trzecie miejsce będzie trzeba ostro powalczyć. Tutaj zmierzą się Alan Czyć i Julian Śmiechowski. Szanse są bardzo wyrównane i kolejność na mecie może być decydująca.

O dziwo jeszcze bardziej poukładana jest klasyfikacja w RWD CUP. Tylko jakieś spektakularne awarie, wypadki czy wykluczenia mogą zaburzyć ten układ. Jarosław Frydrych zdecydowanie prowadzi przed Kamilem Pietraszko i Mariuszem Szczepańskim.

W Crosskartach zdecydowanie prowadzi Maciej Laskowski. Jeśli wygra w najbliższy weekend to zgarnie komplet rund. Matematyczne szansa ma jeszcze Wojciech Milan zajmujący drugie miejsce jednocześnie będą bezpiecznym na swojej pozycji. Za to o trzecie miejsce powalczą Mariusz Andrych i Adam Milan.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Załoga Postawka/Postawka w czołówce Monte-Carlo Historique

Postawka
Jubileuszowy, 25. Rallye Monte-Carlo Historique już za nami. Tegoroczna edycja okazała się wielki sukcesem dla biało-czerwonych. Na...

Prema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema ogłasza skład w LMP2
Prema startuje kolejny sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W barwach włoskiego sezonu, w którym w ubiegłym...

McRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae
McRae to nazwisko, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać w świecie rajdów. W tym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach...

Kalendarz Tarmac Masters 2023

Tarmac
Przed nami ósmy sezon sportowej rywalizacji w ramach cyklu Tarmac Masters. Tegoroczna batalia zyska jednak nowy, istotny...

Partnerstwo z marką Stake gwoździem do trumny Alfa Romeo?

Stake
F1 to ogromny biznes, zaś kwestie sponsoringu czy partnerstwa medialnego to motor napędowy tego sportu. Nic więc...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here