czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIELitwinowicz powalczy o tytuł w Mistrzostwach Europy

Litwinowicz powalczy o tytuł w Mistrzostwach Europy

Damian Litwinowicz, choć dopiero drugi sezon startuje w Mistrzostwach Europy Rallycross, już w zeszłym debiutanckim roku zaliczył swoje pierwsze podium w klasie Euro RX3. Ten sezon jest jeszcze lepszy i Polak przed finałową rundą w Niemczech jest drugi w klasyfikacji sezonu.

W sezonie 2022 zawodnik Automobilklubu Wielkopolskiego ma za sobą już cztery rundy i ostatnie dwie to pasmo sukcesów. Kierowca Audi A1 był już blisko podium na początku sezonu w Szwecji, gdzie niestety otrzymał karę za wyprzedzanie podczas żółtej flagi na finałowym okrążeniu w słynnym Holjes. Dużo lepiej było w norweskim Hell, gdzie Damian był trzeci. Ostatni sukces to wspaniała taktyka i drugie miejsce w Portugalii.

„To był fantastyczny weekend na torze Montalegre, w którym zakochałem się już w zeszłym roku. Organizatorzy poczynili trochę zmian. W innym miejscu ulokowano jokerlapa, co tym bardziej mi przypasowało. Jestem bardzo szczęśliwy z wywalczonego 2 miejsca i awansu na 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Weekend zaczął się idealnie od najlepszych czasów w treningu i zajęcia 3 i 2 miejsca w wyścigach kwalifikacyjnych. Trzeci bieg niestety skończył się dla mnie 200 m przed metą po małej awarii. Plan na wyścig progresywny oraz półfinał był prosty. Bezpieczne dojechać i zameldować się w finale. Finał to już pogoń po słabym starcie, dobra taktyka i rewelacyjne 2 miejsce. Mam życiówkę.” – cieszył się Litwinowicz.

Warto wspomnieć, że w zespole DLRX po pierwszej rundzie zaszły techniczne zmiany. Audi A1 serwisowane jest przez niemiecki zespół konstruktora auta- Rolfa Vollanda i zespół Volland Racing. Warto dodać, że niemiecka stajnia obsługuje również tegorocznego mistrza Europy Kobe Pauwelsa, któremu w Portugalii udało się już zapewnić tytuł mistrza Europy.
Do rozegrania pozostała już tylko finałowa runda na legendarnym torze Nurburing na początku listopada. W zespole Polaka zapadła właśnie decyzja o treningowym starcie Damiana w połowie października, w finałowej rundzie Mistrzostw Francji na torze Dreux pod Paryżem.

„Mistrzostwa Francji to bardzo mocna stawka, dobra organizacja i ogromna liczba kibiców. Razem z Rolfem stwierdziliśmy, że dobrym rozwiązaniem będzie udział w zawodach we Francji, abym był w formie przed Nurburingiem. W końcu w Niemczech będę walczyć o tytuł wicemistrza Europy!” – dodał Litwinowicz.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Sprinty w F1 2023 – oficjalna lista potwierdzona

Sprinty w F1 2023 odbędą się sześć razy
Sprinty w F1 odbędą się w sezonie 2023 dwa razy częściej. Włodarze Formuły 1 potwierdzili oficjalną listę...

Zandvoort zostaje w kalendarzu F1. Grand Prix Holandii do 2025 roku

Zandvoort pozostaje w F1 do 2025 roku
Zandvoort nadal będzie gospodarzem Grand Prix Holandii. Władze F1 potwierdziły, że holenderski tor zostanie w kalendarzu przez...

Sebastian Vettel wróci do F1? Co będzie robił?

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel dopiero kilka tygodni temu pożegnał się z F1 w roli kierowcy. Tymczasem w kuluarach pojawia...

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

NAJPOCZYTNIEJSZE