Llarena bez środków na finałowy start w ERC

547
fot. Efren Llarena - oficjalny profil Facebook

Hiszpan Efren Llarena, główny rywal Miko Marczyka, oficjalnie poprosił kibiców o wsparcie finansowe przed ostatnią rundą sezonu ERC. Bez dodatkowych środków start na Kanarach i walka o wicemistrzowski tytuł będzie niestety niemożliwa…

Trudy obecnego sezonu i nierozerwalnie związane z motorsportem wielkie koszta dopadły kolejnego zawodnika. Hiszpan Efren Llarena, bezpośredni rywal Miko Marczyka w walce o tytuł wicemistrza rajdowych mistrzostw Europy ERC zmaga się z poważnymi problemami budżetowymi. Już start na Węgrzech był dla niego sporym problemem finansowym. Dziś Llarena zwraca się o pomoc do swoich kibiców. Bez dodatkowego wsparcia oraz funduszy sponsorów Efrena zabraknie w finałowej rundzie – domowym Rajdzie Wysp Kanaryjskich.

fot. Efren Llarena – oficjalny profil Facebook

Wyścig z czasem

Było nam już bardzo ciężko na Węgrzech. Ze startem na Wyspach Kanaryjskich już sobie nie poradzimy. Szukamy więc nowych sponsorów, którzy pomogą nam w ukończeniu tego sezonu. Wciąż walczymy o tytuł wicemistrza kierowców i mistrzostwo pilotów… Będziemy wdzięczni za udostępnienie – taki wpis pojawił się na oficjalnym koncie Facebook Efrena.

Załoga Skody Fabii Rally2 evo nie ma wiele czasu na zgromadzenie odpowiedniej kwoty. Za problemy związane z budżetem odpowiada głównie poważny wypadek w Portugalii, na OS6 Hiszpan stracił panowanie nad rajdówką i wypadł z trasy, wielokrotnie koziołkując. Była to jedyna runda, w której Hiszpański duet nie zdobył punktów i wycofał się przed linią mety. Zawodnikom brakuje obecnie około 25 000 euro, co daje równowartość 115 000 złotych.

Jak na razie Llarena zajmuje trzecie miejsce w ERC, ze stratą 14 punktów do Marczyka. Za zwycięstwo w imprezie dopisuje się aż 30 punktów, więc kwestia wicemistrzostwa pozostaje otwarta. W równie zacięty sposób wygląda walka pilotów. Szymon Gospodarczyk prowadzi z identyczną przewagą punktową. Dobry wynik na Kanarach mógłby jednak sprawić, że tytuł w klasyfikacji ERC Co-drivers zdobędzie zespołowa partnerka Efrena, pilot Sara Fernandez.

Problemy w obu czempionatach

Nie jest to jedyny przypadek w ostatnich tygodniach. Główny rywal Kajetana Kajetanowicza do tytułu WRC3, Yohan Rossel, również zwrócił się o pomoc do swoich kibiców. Francuz miał wyczerpać możliwości budżetowe i stracić szanse na końcowy triumf. Wsparcie zaoferowała między innymi francuska prasa. Nie znamy jednak finału tej akcji. Yohana zabrakło ostatnio na Rajdzie Hiszpanii i nie zdobył punktów na zdradliwych, asfaltowych próbach w Katalonii.

Choć nie bezpośrednio, oba tematy dotyczą również polskich załóg. Życzymy jednak, aby wszystkie mistrzowskie roztrzygnięcia i batalie rozstrzygnęły się na odcinkach specjalnych. Mimo że trzymamy kciuki za biało-czerwonych, niech wygra lepszy, szybszy zawodnik. Nie zasobność rachunku bankowego i wpływy sponsorów. Odpowiedzi na większość pytań o tytuły poznamy już niebawem. Sezon ERC zakończy Rajd Wysp Kanaryjskich (18-20.11). Mistrza czempionatu WRC 2021 poznamy podczas Rajdu Monzy (19-21.11), we Włoszech.