sobota, 13 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyLoeb i Elena znowu razem w rajdówce!

Loeb i Elena znowu razem w rajdówce!

Pomimo głośnego rozstania w rajdach cross-country, Sebastien Loeb i Daniel Elena znów się spotkają na pokładzie auta. Wspólnie wystartują Peugeotem 306 Maxi w asfaltowym Rallye Mont-Blanc Monzine, zaliczanym do Mistrzostw Francji. W bliźniaczym aucie ze stajni Sebastien Loeb Racing pojedzie Francois Delecour.

Czy kiedykolwiek doświadczyliście tego typu lata, kiedy czekacie z niecierpliwością na rozpoczęcie roku szkolnego, aby dołączyć do wszystkich?!” – pyta na Facebooku Sebastien Loeb, pisząc, że nie może się doczekać Rallye Mont-Blanc Monzine, w którym już za miesiąc wystartuje po 20-letniej przerwie.

Francuz pojedzie swoim Peugeotem 306 Maxi w towarzystwie Daniela Eleny. Wydaje się, że jednak Loeb i Elena nie mogą bez siebie żyć, bo choć po głośnym „rozwodzie” tej legendarnej pary każdy z panów poszedł swoją drogą, to ich drogi dość szybko się znów schodzą. Jak mówi francuski kierowca, od początku planował w tym rajdzie wystartować z Monakijczykiem u boku. Będzie to dla nich powrót do przeszłości, bowiem dokładnie 20 lat temu triumfowali w tym rajdzie, jadąc Citroenem Xsara Kit Car.

Ale to jeszcze nie wszystko. Sebastien Loeb zaprosił na ten rajd do współpracy innego legendarnego kierowcę, jakim jest 58-letni Francois Delecour. On również pojedzie Peugeotem 306 Maxi ze stajni Sebastien Loeb Racing, a na prawym fotelu będzie mu towarzyszyć Jean-Rodolphe Guigonnet. Ten duet jeszcze nie ma na swoim koncie wygranej w Rallye Mont-Blanc Monzine. W zeszłym roku Delecour, jadący Alpine A110 Rally, był w nim 17.

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

Toyota GR86 staje w płomieniach… tuż po odebraniu z serwisu

Możesz pozwolić sobie na zakup małego, sportowego samochodu. Wybierasz więc uroczą i naprawdę mocną Toyotę GR86. Chcesz...

24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 – Action by MaxxSport [archiwum]

GSMP Sopot video
24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 - Action by MaxxSport to podsumowanie zeszłorocznej rywalizacji na trójmiejskiej...

Neuville cieszy się z powrotu na rodzime oesy

Sezon 2022 nie układa się po myśli kierowcy Hyundaia... Thierry Neuville cieszy się więc z powrotu na...

NAJPOCZYTNIEJSZE