niedziela, 23 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyLoeb i Elena znowu razem w rajdówce!

Loeb i Elena znowu razem w rajdówce!

Pomimo głośnego rozstania w rajdach cross-country, Sebastien Loeb i Daniel Elena znów się spotkają na pokładzie auta. Wspólnie wystartują Peugeotem 306 Maxi w asfaltowym Rallye Mont-Blanc Monzine, zaliczanym do Mistrzostw Francji. W bliźniaczym aucie ze stajni Sebastien Loeb Racing pojedzie Francois Delecour.

Czy kiedykolwiek doświadczyliście tego typu lata, kiedy czekacie z niecierpliwością na rozpoczęcie roku szkolnego, aby dołączyć do wszystkich?!” – pyta na Facebooku Sebastien Loeb, pisząc, że nie może się doczekać Rallye Mont-Blanc Monzine, w którym już za miesiąc wystartuje po 20-letniej przerwie.

Francuz pojedzie swoim Peugeotem 306 Maxi w towarzystwie Daniela Eleny. Wydaje się, że jednak Loeb i Elena nie mogą bez siebie żyć, bo choć po głośnym „rozwodzie” tej legendarnej pary każdy z panów poszedł swoją drogą, to ich drogi dość szybko się znów schodzą. Jak mówi francuski kierowca, od początku planował w tym rajdzie wystartować z Monakijczykiem u boku. Będzie to dla nich powrót do przeszłości, bowiem dokładnie 20 lat temu triumfowali w tym rajdzie, jadąc Citroenem Xsara Kit Car.

Ale to jeszcze nie wszystko. Sebastien Loeb zaprosił na ten rajd do współpracy innego legendarnego kierowcę, jakim jest 58-letni Francois Delecour. On również pojedzie Peugeotem 306 Maxi ze stajni Sebastien Loeb Racing, a na prawym fotelu będzie mu towarzyszyć Jean-Rodolphe Guigonnet. Ten duet jeszcze nie ma na swoim koncie wygranej w Rallye Mont-Blanc Monzine. W zeszłym roku Delecour, jadący Alpine A110 Rally, był w nim 17.

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Loeb rekordzistą Rajdu Monte-Carlo!

Pierwsza runda jubileuszowego, pięćdziesiątego sezonu WRC już za nami! Zwycięzcą alpejskiego klasyka okazał się dziewięciokrotny triumfator mistrzostw...

Dramat Ogiera, Loeb królem Monte-Carlo!

Co to był za początek sezonu! Gdy wydawało się, że Sebastien Ogier pewnie pędzi po pierwszy triumf...

DARVIT 9 Walimska Zimówka – wyniki on-line

Walimska Zimówka 2022
DARVIT 9 Walimska Zimówka przebiega w warunkach zimowych! Śledźcie wyniki on-line! Po 3 odcinkach nasza redakcyjna załoga...

SuperOES Tor Kielce – 1 runda – wyniki i on-board

1 SuperOES 2022
SuperOES na Torze Kielce wszedł w sezon 2022 zimowo, z 80 ostatecznie sklasyfikowanymi uczestnikami i jak to...

Polak wygrywa w Abu Zabi

Roman Ziemian był częścią pięcioosobowej załogi, która sięgnęła po zwycięstwo w 6-godzinnym wyścigu w Abu Zabi, za...

NAJPOCZYTNIEJSZE