wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIELoeb rozstaje się z Eleną po 23 latach współpracy – pilot nagrał...

Loeb rozstaje się z Eleną po 23 latach współpracy – pilot nagrał „gorzki” film

Sebastien Loeb i Daniel Elena zakończyli współpracę po 23 latach! Co się stało? Decyzja została wymuszona przez zespół Prodrive, który podobno zarzucił pilotowi zbyt dużo błędów na ostatnim Dakarze. Rozżalony Elena odpowiedział na zarzuty na swoim fanpage’u.

W tym sezonie miliśmy już kilka głośnych zmian pilotów, ale chyba nikt się nie spodziewał, że kiedyś dojdzie do rozstania Sebastiena Leoba i Daniela Eleny. A jednak. Stało się. Nie było to jednak rozstanie w zgodzie. Francuski pilot wylał sporo żali, po tym jak otrzymał nowiną od Loeba. Jednak nie były to pretensje skierowane do samego Loeba, ale głównie do zespołu Prodrive, który to podobno zasugerował kierowcy zmianę na prawym fotelu.

W rozmowie z L’Équipe, Daniel Elena powiedział: „Séb zadzwonił dziś do mnie tuż przed południem, aby poinformować, że będzie kontynuował swoją karierę z innym pilotem. Powiedział mi, że Prodrive o to poprosił. Stwierdzili, że nie jestem tak zmotywowany, i popełniłem zbyt wiele błędów nawigacyjnych podczas ostatniego Dakaru ”.

Tego samego wieczoru na fanpage’u Daniela Eleny pojawił się emocjonalny film, w którym pilot przypomina sukcesy i podaje argumenty, dlaczego ta decyzja według niego nie jest fair. Nie obyło się też bez zarzutów wobec samego Prodrive, które Francuz oskarżył o brak profesjonalizmu i brak odpowiednich struktur na ostanim rajdzie Dakar. Przypomnijmy, Leob i Elena wycofali się z rajdu po dwukrotnym przebiciu opony i braku kolejnego koła zapasowego.

„Spójrzmy razem na liczby z naszych poprzednich Dakarów. W 2016 roku wygraliśmy cztery etapy; Peterhansel wygrał trzy, Sainz dwa, Nasser dwa. W tym roku wygraliśmy najwięcej etapów. Nie wiem, jak się poruszać?” – powiedział Elena w nagraniu.

„OK, trochę się pogubiłem na pierwszym etapie, ponieważ poznawałem nowy tablet i sposób jego działania, ale nie sądzę, żebyśmy popełnili więcej błędów niż inni” – dodał pilot.

Daniel Elena dodał jednak, że to rozstanie nie zmieni jego relacji z Loebem, że ich przyjaźń nie ucierpiała na tej decyzji, mimo słów jakie padły z usta kierowcy.

Leob także zabrał głos w sprawie Eleny

Sebastien Loeb powiedział, że co prawda decyzja o rozstaniu z Danielem Eleną nie była dla niego łatwa, ale ma już 47 lat i niewiele czasu na to aby wygrać Dakar, dlatego chcę dać sobie jak największe szanse na zwycięstwo.

„Czas pokaże, czy to właściwa decyzja. Ale to nie zmienia mojej relacji z Danielem” – powiedział Loeb w rozmowie z DirtFish.

Hugo Bitter
Pasjonat motorsportu w każdej postaci, jednocześnie amatorsko ścigający się – od kartingu po Sueperoesy. Miłośnik podróży i tropiciel torów wyścigowych – tych znanych i tych już zapomnianych

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

Euro RX w Höljes wygrywa Marklund po dyskwalifikacji Solberga

Drugą rundę Mistrzostw Europy Rallycross dywizji RX1 wygrywa Peter Solberg. Trzy godziny później zostaje zdyskwalifikowany przez sędziów....

NAJPOCZYTNIEJSZE