poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna NA TOPIE Loeb rozstaje się z Eleną po 23 latach współpracy – pilot nagrał...

Loeb rozstaje się z Eleną po 23 latach współpracy – pilot nagrał „gorzki” film

Sebastien Loeb i Daniel Elena zakończyli współpracę po 23 latach! Co się stało? Decyzja została wymuszona przez zespół Prodrive, który podobno zarzucił pilotowi zbyt dużo błędów na ostatnim Dakarze. Rozżalony Elena odpowiedział na zarzuty na swoim fanpage’u.

W tym sezonie miliśmy już kilka głośnych zmian pilotów, ale chyba nikt się nie spodziewał, że kiedyś dojdzie do rozstania Sebastiena Leoba i Daniela Eleny. A jednak. Stało się. Nie było to jednak rozstanie w zgodzie. Francuski pilot wylał sporo żali, po tym jak otrzymał nowiną od Loeba. Jednak nie były to pretensje skierowane do samego Loeba, ale głównie do zespołu Prodrive, który to podobno zasugerował kierowcy zmianę na prawym fotelu.

W rozmowie z L’Équipe, Daniel Elena powiedział: „Séb zadzwonił dziś do mnie tuż przed południem, aby poinformować, że będzie kontynuował swoją karierę z innym pilotem. Powiedział mi, że Prodrive o to poprosił. Stwierdzili, że nie jestem tak zmotywowany, i popełniłem zbyt wiele błędów nawigacyjnych podczas ostatniego Dakaru ”.

Tego samego wieczoru na fanpage’u Daniela Eleny pojawił się emocjonalny film, w którym pilot przypomina sukcesy i podaje argumenty, dlaczego ta decyzja według niego nie jest fair. Nie obyło się też bez zarzutów wobec samego Prodrive, które Francuz oskarżył o brak profesjonalizmu i brak odpowiednich struktur na ostanim rajdzie Dakar. Przypomnijmy, Leob i Elena wycofali się z rajdu po dwukrotnym przebiciu opony i braku kolejnego koła zapasowego.

„Spójrzmy razem na liczby z naszych poprzednich Dakarów. W 2016 roku wygraliśmy cztery etapy; Peterhansel wygrał trzy, Sainz dwa, Nasser dwa. W tym roku wygraliśmy najwięcej etapów. Nie wiem, jak się poruszać?” – powiedział Elena w nagraniu.

„OK, trochę się pogubiłem na pierwszym etapie, ponieważ poznawałem nowy tablet i sposób jego działania, ale nie sądzę, żebyśmy popełnili więcej błędów niż inni” – dodał pilot.

Daniel Elena dodał jednak, że to rozstanie nie zmieni jego relacji z Loebem, że ich przyjaźń nie ucierpiała na tej decyzji, mimo słów jakie padły z usta kierowcy.

Leob także zabrał głos w sprawie Eleny

Sebastien Loeb powiedział, że co prawda decyzja o rozstaniu z Danielem Eleną nie była dla niego łatwa, ale ma już 47 lat i niewiele czasu na to aby wygrać Dakar, dlatego chcę dać sobie jak największe szanse na zwycięstwo.

„Czas pokaże, czy to właściwa decyzja. Ale to nie zmienia mojej relacji z Danielem” – powiedział Loeb w rozmowie z DirtFish.

Hugo Bitter
Pasjonat motorsportu w każdej postaci, jednocześnie amatorsko ścigający się – od kartingu po Sueperoesy. Miłośnik podróży i tropiciel torów wyścigowych – tych znanych i tych już zapomnianych

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Super OES Toru Łódź – 13.08.2021 – zapisy

Super OES Toru Łódź
Super OES Toru Łódź to impreza o której warto przypomnieć dziś, bo czasu zostało niewiele! 13 sierpnia...

Valvoline Rajd Małopolski 2021 Action & Crash by RRV

Valvoline Rajd Małopolski
Valvoline Rajd Małopolski 2021 Action & Crash by RRV - czyli kolejna dawka dzwonów i ratowań z...

Valvoline Rajd Małopolski 2021 – wyniki + action video

Valvoline Rajd Małopolski 2021
Valvoline Rajd Małopolski 2021 wygrany przez załogę Michał Rokita i Rafał Ślęczka! Załoga Renault Clio broniła się...

Maciej Manejkowski o nowym torze Rallycross Poznań

Rozpoczynamy serię materiałów od zawodników, aby zebrać opinię od kierowców z różnych klas na temat nowego toru...

Elektryczna Fabia wykluczona z rajdów!

Choć historia elektrycznej Fabii na rajdowych oesach dopiero się rozpoczęła, być może jesteśmy już świadkami pierwszych perturbacji....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...