Loubet wypada z Rajdu Portugalii. Na chwilę przed metą odcinka

Loubet odpada z Rajdu Portugalii
Loubet odpada z Rajdu Portugalii

Loubet przedwcześnie zakończył rywalizację w Rajdzie Portugalii. Do zdarzenia doszło podczas sobotniego odcinka specjalnego. Niedaleko przed metą doszło zaskakującego zwrotu akcji. Na jednym z szybkich zakrętów Ford Puma Rally1 załogi M-Sport.

Loubet zakończył przygodę w Rajdzie Portugalii. Dosłownie tuż przed metą najdłuższego odcinka „Amarante”, kierowca ekipy M-Sport zbyt mocno przyciął lewy zakręt i uderzył w przeszkodę (prawdopodobnie pień drzewa) wystającą na jezdni. Samochód odbił się, a w przy wyjściu z zakrętu uderzył w prawa skarpę.

Zobacz: Rajd Portugalii 2023 z Polakami – zapowiedź i harmonogram

Francuz rozbił swoją Pumę Rally1 do tego stopnia, że samochód nie może kontynuować walki. Prawa opona, amortyzator oraz część nadwozia uległy mocnym uszkodzeniom, których nie da się szybko naprawić.

W ten sposób rywalizacja dla Pierre-Louisa Loubeta zakończyła się. Samochód z powodu poważnych uszkodzeń nie może kontynuować jazdy. Samochód przez dłuższą chwilę blokował częściowo drogę. Pozostali kierowcy musieli omijać przeszkodę.

Zobacz także: Harmonogram relacji na żywo – WRC Rajd Portugalii w Motowizji

Francuski kierowca rozmawiał tuż po zdarzeniu z dziennikarzem portalu DirtFish. Jego zdaniem doszło do błędu, ponieważ wcześniej przejeżdżał w tym miejscu wiele razy i nie zwrócił uwagi na wystającą przeszkodę. Prawdopodobnie niebezpieczne miejsce zostało pominięte w notatkach.

Pierre-Louis Loubet nie ukrywa, że cała sytuacja to dla niego wielkie rozczarowanie. Tym bardziej, że Dodaje jednak, że po pierwszych sobotnich odcinkach specjalnych utrzymywał bardzo dobre tempo. W jego zasięgu było trzecie miejsce na podium.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl