niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaRajdyLoubet wypada z Rajdu Portugalii. Na chwilę przed metą odcinka

Loubet wypada z Rajdu Portugalii. Na chwilę przed metą odcinka

Loubet przedwcześnie zakończył rywalizację w Rajdzie Portugalii. Do zdarzenia doszło podczas sobotniego odcinka specjalnego. Niedaleko przed metą doszło zaskakującego zwrotu akcji. Na jednym z szybkich zakrętów Ford Puma Rally1 załogi M-Sport.

Loubet zakończył przygodę w Rajdzie Portugalii. Dosłownie tuż przed metą najdłuższego odcinka „Amarante”, kierowca ekipy M-Sport zbyt mocno przyciął lewy zakręt i uderzył w przeszkodę (prawdopodobnie pień drzewa) wystającą na jezdni. Samochód odbił się, a w przy wyjściu z zakrętu uderzył w prawa skarpę.

Zobacz: Rajd Portugalii 2023 z Polakami – zapowiedź i harmonogram

Francuz rozbił swoją Pumę Rally1 do tego stopnia, że samochód nie może kontynuować walki. Prawa opona, amortyzator oraz część nadwozia uległy mocnym uszkodzeniom, których nie da się szybko naprawić.

W ten sposób rywalizacja dla Pierre-Louisa Loubeta zakończyła się. Samochód z powodu poważnych uszkodzeń nie może kontynuować jazdy. Samochód przez dłuższą chwilę blokował częściowo drogę. Pozostali kierowcy musieli omijać przeszkodę.

Zobacz także: Harmonogram relacji na żywo – WRC Rajd Portugalii w Motowizji

Francuski kierowca rozmawiał tuż po zdarzeniu z dziennikarzem portalu DirtFish. Jego zdaniem doszło do błędu, ponieważ wcześniej przejeżdżał w tym miejscu wiele razy i nie zwrócił uwagi na wystającą przeszkodę. Prawdopodobnie niebezpieczne miejsce zostało pominięte w notatkach.

Pierre-Louis Loubet nie ukrywa, że cała sytuacja to dla niego wielkie rozczarowanie. Tym bardziej, że Dodaje jednak, że po pierwszych sobotnich odcinkach specjalnych utrzymywał bardzo dobre tempo. W jego zasięgu było trzecie miejsce na podium.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here