Za nami finałowa runda EXIDE Pucharu Toru Słomczyn. Była to impreza wyjątkowa pod względem warunków. Uczestników przywitał na torze śnieg, co wywołało małe zamieszanie w kwestii doboru ogumienia. Później trasa zrobiła się mokra a na koniec wyszło słońca. Warunki iście Barbórkowe.

Pierwsza próba o nieprzewidywalnych warunkach zakończyła się sukcesem Michała Godusławskiego w Mitsubishi Lancer. Drugą próbę zgarnął już Łukasz Borowski, pierwszy przejazd to szukanie trakcji i efektowny wyjazd poza trasę, ale na szczęście bez taryfy.

Drugi przejazd już w czarnym i efekty były od razu. Później już powtórka formy i objęcie prowadzenia. Udawało się utrzymać prowadzenie do końca, ale na ostatniej próbie kiedy rywale wyraźnie przyśpieszyli zajął dopiero 4 miejsce z zaledwie kilkoma setnymi sekundy straty. Więc Przewaga była zupełnie nie zagrożona i Łukasz wygrał w finałowej rundzie.

Drugie miejsce wywalczył Michał Godusławski, a na trzecim miejscu podium stanął Jurek Pyzel, który jednocześnie zgarną klasyfikację generalną całego Pucharu Toru Słomczyn 2022.

W klasie 1 zwyciężył Paweł Pawlikowski w Nissanie Micra. Michał Paprocki z dużą przewagą zwyciężył w klasie 2. Jego VW Lupo finiszował z ponad 13 sekundową przewagą nad rywalami.

Za to Piotr Kaczmarczyk startujący Hondą Civic zdeklasował rywali bo wykręcił aż 49 sekund przewagi w klasie 3. Rafał Cheda na ostatnim przejeździe awansował na pierwszą pozycję w klasie 4 wyprzedzając Norberta Staszkiewicza, który prowadził od pierwszego przejazdu. Szymon Sieńko wygrał w klasie 5, a klasa 6 padła łupem zwycięzcy generalki czyli Łukasza Borowskiego.