czwartek, 18 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościŁukasz Pieniążek wystartuje w Rajdzie Korsyki

Łukasz Pieniążek wystartuje w Rajdzie Korsyki

Po szwedzkim śniegu i meksykańskim szutrze przyszedł czas na rywalizację na asfalcie. W ostatni weekend marca Łukasza Pieniążka czeka trzeci w tym roku start w Rajdowych Mistrzostwach Świata klasy WRC 2 Pro. Tym razem częstochowianin wystartuje w asfaltowym Rajdzie Korsyki, znanym jako „rajd dziesięciu tysięcy zakrętów”.

Dla fabrycznego kierowcy brytyjskiego zespołu M-Sport Ford WRT będzie to trzeci w karierze start na Korsyce. Dwa lata temu podczas Tour de Corse Pieniążek debiutował w samochodzie z napędem na cztery koła, sięgając po dziesiąte miejsce w klasie WRC 2, z kolei rok temu zajął tam w tej kategorii wysoką, piątą pozycję.

FIA WRC Rally Mexico 2019 | ©RALLYPIXELS

Pilotowany przez Kamila Hellera częstochowianin ma przed sobą pierwszy start 285-konnym Fordem Fiestą R5 na asfaltowej nawierzchni. W najbliższą niedzielę polską załogę czeka na Korsyce jednodniowy test, podczas którego Łukasz po raz pierwszy poprowadzi Fiestę w asfaltowej specyfikacji.

Podczas rajdu Polacy będą mogli także liczyć na pomoc tzw. załogi szpiegowskiej, która zgodnie z regulaminem pokona każdy odcinek specjalny przed uczestnikami, informując ich o ewentualnych zmianach warunków na trasie.

FIA WRC Rally Mexico 2019 | ©RALLYPIXELS

Po czwartym miejscu w swojej klasie w Szwecji i pierwszym w Meksyku, Łukasz Pieniążek zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej klasy WRC 2 Pro. Od lidera, zespołowego kolegi Gusa Greensmitha, dzielą go tylko trzy punkty.

„Tour de Corse jest bardzo wymagający i słynie z bardzo krętej trasy – mówi Łukasz Pieniążek. – Technicznie to jeden z najtrudniejszych rajdów w kalendarzu WRC. Nic dziwnego, że mówi się o nim „rajd dziesięciu tysięcy zakrętów”. W tym roku bardzo ważne będzie zapoznanie. Czeka nas 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 347 km, ale aż 80% trasy uległo zmianie względem poprzedniego sezonu. Dużym wyzwaniem będzie także sobotni odcinek Castagniccia, który liczy aż 47 kilometrów. Naszym zadaniem będzie utrzymać pełną koncentrację od startu do mety. To będzie także nasz pierwszy tegoroczny start na asfalcie Fordem Fiestą R5 i ostatni na tej nawierzchni w samochodzie obecnej generacji. Co prawda Fiesta znana jest z bardzo dobrego prowadzenia w asfaltowej specyfikacji, ale taką jeszcze nie jeździliśmy, dlatego trudno mówić o konkretnych celach na rajdowy weekend. Chcemy po prostu dać z siebie wszystko. Bardzo ważne będą dla nas także niedzielne testy, podczas których będziemy mieli okazję po raz pierwszy przetestować Fiestę w asfaltowej specyfikacji.”

Więcej informacji o Łukaszu Pieniążku i jego startach znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowej www.pieniazekrally.com oraz na profilach na portalach społecznościowych FacebookInstagram i Twitter.

FIA WRC Rally Mexico 2019 | ©RALLYPIXELS

FIA WRC Rally Mexico 2019 | ©RALLYPIXELS

FIA WRC Rally Mexico 2019 | ©RALLYPIXELS

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Obiady czwartkowe – checklisty, asapy, musy dla bobasów [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i......

Kacper Osek wraca do ścigania na Slovakia Ring

Po dłuższej przerwie spowodowanej odwołaniem rundy na torze Grobnik, Kacper Osek powraca do rywalizacji w ramach Swift...

Kierowca Volkswgena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Volkswagen Arteon poszukiwany przez policję
Kierowca Volkswagena Arteona, a w zasadzie drogowy bandyta, który tydzień temu doprowadził do niebezpiecznego wypadku na trasie...

Toyota GR Yaris H2 napędzana wodorem wystartuje w Rajdzie Belgii

Toyota GR Yaris H2
Toyota od lat pracuje nad rozwojem technologii hybrydowej, ale równoległe rozwija napędy elektryczne i technologię wodorową. Tę...

Autostrada A4 – dziś wielka akcja policji. Będą kontrole drogowe

Policja akcja autostrada A4
Autostrada A4 będzie przez cały dzień pod specjalną kontrolą policji. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierowcy stosują się...

NAJPOCZYTNIEJSZE