niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaInformacje prasoweŁukasz Tyszkiewicz gotowy na kolejne starcie w Poznaniu

Łukasz Tyszkiewicz gotowy na kolejne starcie w Poznaniu

Rallycrossowe Mistrzostwa Polski już w najbliższy weekend zawitają do Poznania. Jeden z najnowszych obiektów w kalendarzu dostarcza zawodnikom i kibicom mnóstwo emocji. SKP Rallycross Team jest gotowy do rywalizacji o najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej!

Tor Poznań entuzjastom motoryzacji przez wiele lat kojarzył się przede wszystkim z wyścigami samochodowymi. Od 2021 roku po 40 latach na kartingowej nitce toru pojawiły się samochody przystosowane do rallycrossu. Malowniczo położony park serwisowy pod koronami drzew, techniczna trasa, która nie wybacza zbyt wielu błędów i nawierzchnia o zmiennej przyczepności. To jest przepis na emocję oraz rywalizację na najwyższym poziomie. 

W tegorocznych zawodach 29-30 kwietnia 2023 roku zobaczymy 110 zawodników. Oczywiście najliczniejsze są klasy markowe i Autocross. Jednak w najmocniejszych klasach także czeka nas sporo dobrego ścigania. Podczas drugiej rundy Mistrzostw Polski Rallycross barwy SKP Rallycorss Team reprezentuje jedynie Łukasz Tyszkiewicz. 

Ford Fiesta w charakterystycznym malowaniu ma godnych rywali. Jednym z najmocniejszych konkurentów jest Zbyszek Staniszewski. Jednak ochotę na jak najwyższy wynik mają również Łukasz Złotnicki w Peugeocie 207 RX, a także Wojciech Złotnicki za kierownicą Forda Fiesty. 

“Za nami bardzo udany początek sezonu w Słomczynie. Znam swoje tempo na mokrej nawierzchni. Prognozy pogody wskazują na zmienne warunki podczas najbliższego weekendu, dlatego możemy spodziewać się wielu zwrotów akcji. Z mojej perspektywy najważniejsza jest równa jazda w każdej części zawodów. Unikanie błędów i adaptacja do zmiennych warunków są kluczem do sukcesu na tym obiekcie. Zapraszam wszystkich do kibicowania i oglądania transmisji na żywo z drugiej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Polski. Do zobaczenia!” – mówi Łukasz Tyszkiewicz z SKP Rallycross Team.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here