Łukasz Zoll po występie w zastępczym aucie

526

Łukasz Zoll jadący w barwach zespołu ZollRacingTeam podczas pierwszej rundy Mistrzostw Polski Rallycross rozgrywanej na Torze Poznań w dniach 9-10 kwietnia zajął drugie miejsce w klasie SuperNational+2000.

„Zdobyliśmy pierwsze punkty w kwalifikacjach w nowym sezonie 2022. To ważne! Bardzo się cieszę, że wystartowałem i że pokonaliśmy różne przeciwności losu w trakcie przygotowań. Wiemy przecież ilu zawodników zrezygnowało ze startów, nawet w ostatniej chwili. Bardzo chciałem rozpocząć sezon swoim samochodem, ale nie dotarły ostanie części do naszego Volva. Mamy bardzo solidnie przebudowany samochód, lecz bez skrzyni biegów. Dlatego w ten weekend kibice ponownie zobaczyli mnie za kierownicą dobrze znanego BMW. Poznań będzie mi się chyba już kojarzył z problemami technicznymi związanymi z kołami. To chyba już taka tradycja. Przejeżdżając Joker Lap, podczas skrętu w prawo ścięło szpiki w lewym tylnym kole. Awaria ta odebrała mi szanse na dobrą pozycję w klasyfikacji generalnej SuperNational, niestety. Jesteśmy na samym początku sezonu, jeszcze wiele przed nami. Do zobaczenia na naszym domowym torze w Słomczynie.” – podsumowuje swój pierwszy start w tym sezonie Łukasz Zoll.