sobota, 13 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIELukyanuk i Gryazin o wojnie na Ukrainie. Dwa skrajne podejścia

Lukyanuk i Gryazin o wojnie na Ukrainie. Dwa skrajne podejścia

Rosyjscy kierowcy rajdowi także musieli zmierzyć się z kwestią wojny na Ukrainie. Serwis DirtFish poprosił o wypowiedź Nikolaya Gryazina i Alexeya Lukyanuka. Zobaczcie, jak w różny sposób można podejść do tej bandyckiej napaści.

Serwis dirtfish.com zapytał dwóch rosyjskich kierowców o ich zdanie na temat inwazji ich kraju na Ukrainę. Nikolay Gryazin został poproszony o wypowiedź podczas Rajdu Szwecji, w którym brał udział. Oto co odpowiedział:

Staram się to oddzielić. Teraz [robię] tylko rajdy”

„Nie chcę tego komentować, przepraszam. Uprawiamy tutaj sport” – powiedział serwisowi DirtFish Nikolay Gryazin.

Nikolay Gryazin – Rajd Szwecji 2022 / fot. dirtfish.com

Zobacz też: F1 Grand Prix Rosji odwołane

Dwukrotny rajdowy Mistrz Europy, Alexey Lukyanuk nie był już tak dyplomatyczny i ostrożny w swojej wypowiedzi, jak Gryazin:

„Opisanie naszej sytuacji i uczuć jest dość skomplikowane. Wszyscy, których znam, nie popierają tego s***. To jest absolutnie okropne uczucie”

Dziennikarze magazynu Dirtfish zapytali też kierowcę o powód absencji w Szwecji i prawdopodobną przerwę w dalszej części sezonu:

„Nie możemy bawić siebie i innych w tej sytuacji, gdy ludzie umierają” – dodał rosyjski kierowca.

Alexey Lukyanuk / fot. dirtfish.com

Warto dodać, że żona pilota Lykyanuka – Aleksieja Arnautowa ma korzenie Ukraińskie, dlatego też Rosjanina atak na naszych wschodnich sąsiadów dotyka bardziej osobiście.

„Nikt nie zna prawdziwej sytuacji i nie wie, jak jest, więc możemy po prostu siedzieć i czekać. Spróbuję siebie wyrazić, powiedzieć coś, a nie stać w miejscu”

„Myślę jednak o sytuacji, która nie nawiązuje do sportu. Powinniśmy być po prostu ludźmi. Stać razem, obok siebie. Nie ma znaczenia, czy jesteś sportowcem, piosenkarzem czy kimkolwiek innym” – zakończył Rosjanin.

Lukyaniuk nie po raz pierwszy stanowczo staje w kontrze do agresji reżimu Putina. Już podczas aneksji Krymu w 2014 roku, Alexey nie krył swoich poglądów. Opowiadał się za pokojem, co można było zobaczyć, chociażby w malowaniu auta Rosjanina. Lukyanuk przypominał sytuację na swoim profilu na Twitterze.

„Te barwy są nadal bardzo aktualne. Chciałbym znów się z nimi ścigać” – dodał Lukyanuk.

 

Źródło: dirtfish.com

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE