czwartek, 2 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościM-Sport potwierdza rozmowy z Solbergiem

M-Sport potwierdza rozmowy z Solbergiem

Malcolm Wilson potwierdził, że jest zainteresowany rozmowami z Oliverem Solbergiem odnośnie zatrudnienia go na przyszły sezon w M-Sport.

Oliver Solberg stracił miejsce w Hyundaiu, ponieważ zespół postanowił zatrudnić na 2023 rok bardziej doświadczonych kierowców. Młody kierowca chciałby zostać w WRC i dalej się rozwijać. Dla tego szuka zespołu na kolejny sezon i są duże szanse na to, że będzie to Ford M-Sport.

Zobacz też: Solberg ponownie wsiada do VW Polo R5

Dyrektor zarządzający M-Sport, Malcolm Wilson, rozpoczął rozmowy z Oliverem Solbergiem w sprawie umieszczenia 21-latka na przyszły sezon w Fordzie Puma Rally1.

Wilson powiedział serwisowi DirtFish:

„Tak, jesteśmy zainteresowani rozmowami z Oliverem a nawet już wstępnie rozmawialiśmy – poznałem go po powrocie z Nowej Zelandii”

„Oczywiście, w każdej umowie na przyszły rok musimy brać pod uwagę również aspekt komercyjny. Rozmawialiśmy o jego przyjściu do nas już parę lat temu.”

Wilson ma już doświadczenie w pracy z rodziną Solbergów. Prowadził ojca Olivera – Pettera Solberga, w dwóch oddzielnych okresach na początku i na końcu kariery mistrza świata z 2003 roku.

Odwiedźcie też nasz kanał YouTube i dajcie „Suba”, żeby być na bieżąco!

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Załoga Postawka/Postawka w czołówce Monte-Carlo Historique

Postawka
Jubileuszowy, 25. Rallye Monte-Carlo Historique już za nami. Tegoroczna edycja okazała się wielki sukcesem dla biało-czerwonych. Na...

Prema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema ogłasza skład w LMP2
Prema startuje kolejny sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W barwach włoskiego sezonu, w którym w ubiegłym...

McRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae
McRae to nazwisko, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać w świecie rajdów. W tym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach...

Kalendarz Tarmac Masters 2023

Tarmac
Przed nami ósmy sezon sportowej rywalizacji w ramach cyklu Tarmac Masters. Tegoroczna batalia zyska jednak nowy, istotny...

Partnerstwo z marką Stake gwoździem do trumny Alfa Romeo?

Stake
F1 to ogromny biznes, zaś kwestie sponsoringu czy partnerstwa medialnego to motor napędowy tego sportu. Nic więc...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here