piątek, 27 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMaciej Cywiński powraca do SuperCars na finałową rundę

Maciej Cywiński powraca do SuperCars na finałową rundę

Na koniec sezonu Mistrzostw Polski Rallycross będziemy mieć  nie lada niespodziankę w klasie SuperCars. Po prawie dwóch latach przerwy na tor powraca Maciej Cywiński w całkowicie przebudowanym Citroenie C4.

Maciej Cywiński w sezonie 2019 wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w klasie SuperCars tuż za Tomkiem Kucharem który startował wtedy Peugeotem 208. Maciej swój udany sezon spędził za kierownicą Citroena C4, którym wcześniej wygrywał właśnie Tomasz Kuchar. Po tak udanym sezonie warszawski kierowca przerwał starty. Sezon pandemiczny nie sprzyjał kontynuowaniu rywalizacji w najmocniejszej klasie SuperCars. Jednak nie były to lata stracone. Bowiem rozpoczęły się prace nad gruntowną przebudową samochodu. Citroen został rozebrany do ostatniej śrubki i pieczołowicie złożony.

W dniu wczorajszym odbyły się udane testy na Autodromie Słomczyn. Jednocześnie Maciej Cywiński potwierdził, że wystartuje w finałowej rundzie Mistrzostw Polski Rallycross 2021.

Finałowa 7 runda Mistrzostw Polski Rallycross odbędzie się 23 i 24 października na Autodromie Słomczyn. Termin ten nie koliduje z Mistrzostwami Europy i FIA CEZ więc jest szansa, że zobaczymy także Marcina Gagackiego i Dariusza Topolewskiego oraz lidera klasyfikacji Zbigniewa Staniszewskiego.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grand Prix Monako – harmonogram, transmisja

Grand Prix Monako 2022 zbliża się wielkimi krokami! Prezentujemy harmonogram weekendu, który tak jak przed rokiem może...

Nowy sezon, nowe zasady

Wystartowały Mistrzostwa Europy Rallycross. ERX ruszył samodzielnie na niezwykle widowiskowym obiekcie Nyirad. W tym roku debiutuje nowy...

Dobry dzień Martyny, Grabowski coraz bliżej tytułu

Tylko 81 tysięcznych sekundy sprawiło, że Przemysław Martyna nie wygrał obu wyścigów piątej rundy Unitel Mazda MX-5...

Pomysł na Dzień Matki w moto-wydaniu? Pytamy o to samych zawodników!

Bez cienia wątpliwości, Dzień Matki to wyjątkowe święto w naszych kalendarzach. Jak mógłby wyglądać ten dzień w...

VTEC Cup Poland 2022 – Tor Modlin [wideo]

VTEC Cup Poland Tor Modlin Civic
VTEC Cup Poland 2022 zawitał na Tor Modlin 30 kwietnia. Kolejna runda to Tor Łódź, 25 czerwca....

NAJPOCZYTNIEJSZE