środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMaciej Gładysz najszybszy! Wygrał FIA Akademię w Adrii

Maciej Gładysz najszybszy! Wygrał FIA Akademię w Adrii

Maciej Gładysz został zwycięzcą drugiej rundy FIA Academy Trophy, która odbyła się we Włoszech. Polski reprezentant okazał się najszybszy w gronie 44 kierowców z całego świata. To jego pierwsze zwycięstwo w kategorii OK Junior.

FIA Karting Academy Trophy to międzynarodowa seria dla młodych i perspektywicznych kierowców kartingowych. Ponad 50 narodowych związków motorowych z całego świata wystawia każdego roku swoich reprezentantów w tych prestiżowych rozgrywkach. Polskim reprezentantem w tym sezonie jest ścigający się na co dzień w Sauber Karting Team Maciej Gładysz, który znakomicie zaprezentował się w miniony weekend na włoskim torze w Adrii. Polak pewnie wygrał rywalizację.

Zaczęło się od czwartej czasówki w treningu oficjalnym i bardzo dobrych heatów kwalifikacyjnych, w których Maciej Gładysz zajął kolejno pierwsze, drugie i czwarte miejsce, co dało mu prowadzenie w rankingu po heatach. Młody polski kierowca wykorzystał pierwszą pozycję startową do finału i nie oddał prowadzenia od startu do mety kończąc wyścig na pierwszej pozycji. Wygrana w Adrii była jego pierwszą w kategorii OK Junior, w której zadebiutował w tym sezonie.

Na kolejnych pozycjach znaleźli się Włoch Riccardo Ianniello i Ukrainiec Oleksandr Bondarev. Po dwóch rundach serii FIA Karting Academy Trophy Maciej Gładysz objął prowadzenie i z 46 punktami jest liderem klasyfikacji generalnej. Kolejne miejsca w generalce zajmują Holender Reno Francot (38 pkt) i Oleksandr Bondarev (33). Ostatnie finałowe zawody odbędą się na początku września w szwedzkim Kristianstad.

Klasyfikacja II rundy FIA Academy 
1. Maciej Gładysz POL =
2. Ricciardo Ianniello ITA +0.483 +P5
3. Oleksandr Bondarev UKR +1.492 -P1
4. David Walther DAN +1.592 +P4
5. Yevan David LKA +3.688 -P1

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE