wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRallycrossMaciej Manejkowski nie do końca zadowolony z zawodów

Maciej Manejkowski nie do końca zadowolony z zawodów

4 runda Mistrzostw Polski RallyCross już za nami. Rozgrywane w ostatni weekend zawody na Torze Poznań nie do końca poszły po myśli zespołu Avalon Extreme Racing. Mimo bardzo dobrego wyniku który wywalczył Maciej “Maney” Manejkowski, ten nie do końca jest zadowolony z zakończonych zawodów. Maney wszystkie sobotnie kwalifikacje, a także tą rozgrywaną w niedzielne przedpołudnie jak i finał kończył na 2 pozycji w klasie SuperCars Light.

Niedzielne zmagania podczas 4. rundy MPRC rozpoczęły się jak zawsze od IV biegu kwalifikacyjnego. Mimo znacznie lepszego uzyskanego wyniku względem soboty, Maney po raz kolejny zakończył kwalifikacje na drugiej pozycji. Ostatnią szansą na wywalczenie pierwszego miejsca pozostał finałowy bieg. Niestety i tym razem motorsport okazał się bezwzględny i ostatecznie Maney zakończył zawody na 2 miejscu w klasie SuperCars Light.

„Motorsport jeńców nie bierze, zająłem drugie miejsce, a drugi to pierwszy przegrany. Jeśli chodzi o wynik sportowy to nie jestem zadowolony, nie osiągnąłem celu jakim było zwycięstwo. Jeśli chodzi o emocje to był świetny weekend, mój główny rywal był w fantastycznej formie i miał perfekcyjnie przygotowane auto, ściganie było na najwyższym poziomie na ułamki sekundy. Mam nadzieje że na następnej rundzie uda się to powtórzyć ale wtedy to ja okaże się być szybszy o ten ułamek sekundy.”

 

Prognozy były inne.

 

Do samego końca zespół, jak i sam Maney liczyli na pogorszenie warunków pogodowych, co w ich przypadku było by zdecydowanie “na rękę”.

„Niestety pogoda do samego końca pozostała taka sama. – Mam zbyt mały zespół aby mieć możliwość dokonywania zmian setupu auta w czasie zawodów. Wszystkie prognozy zapowiadały obfite opady deszczu i cały weekend jeździłem autem w setupie na mokre,pierwsze krople z nieba spadły na ceremonii rozdania nagród, co gorsza dysponowałem tylko jednym kompletem opon na suchą nawierzchnię który wzięliśmy „tak na wszelki wypadek”, na ostatnim wyścigu wyszło już z nich płótno… wycisnąłem z siebie, opon i Fiesty wszystko co potrafiłem i wystarczyło to na solidne drugie miejsce w każdym z dwóch dni wyścigowych.”

Walka będzie toczyła się do ostatniego wyścigu…

Do końca sezonu pozostały już tylko 3 rundy. Do tej pory liderem klasyfikacji w klasie SuperCars Light, mimo nie wystartowania w czeskiej rundzie był Maney.

Na półmetku sezonu Mistrzostw Polski Rallycross dziś moje prowadzenie utraciłem na rzecz remisu. Walka będzie się toczyła do ostatniego wyścigu, mam zamiar dać z siebie wszystko.”

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE