czwartek, 2 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEMaciej Szczepaniak mistrzem świata WRC3!

Maciej Szczepaniak mistrzem świata WRC3!

Prawa strona w Skodzie Fabii R5 EVO załogi Lotos Rally Team może już otwierać szampana! Jeszcze przed startem Monzy Maciej Szczepaniak zostaje mistrzem.

Pilot rajdowy Maciej Szczpaniak, który dyktuje Kajetanowi Kajetanowiczowi może zacząć świętować, bo właśnie został mistrzem świata w klasyfikacji generalnej pilotów WRC3! Po pierwsze, sędziowie z FIA ogłosili dziś, że decyzja o dyskwalifikacji Yohana Rossela wraz z pilotem Alexandre Coria z Rajdu Akropolu zostaje utrzymana. Po drugie, podczas nadchodzącego Rajdu Monza 2021, Coria nie będzie pilotował Rossela, więc automatycznie oznacza to, że nikt nie jest już w stanie przeskoczyć Szczepaniaka w klasyfikacji generalnej pilotów w kategorii WRC3! Co ciekawe Coria wystąpi jednak w ostaniej rundzie WRC, ale będzie pilotował innego francuskiego kierowcę – Adriana Fourmaux.

O szczegółach dyskwalifikacji Yohana Rossela i Alexandre Coria podczas Rajdu Akropolu przeczytasz klikając TUTAJ.

fot. kajto.pl

Maciej na swoim koncie ma już ponad 100 startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata, w których zadebiutował w roku 1999. W dotychczasowej karierze startował między innymi z Tomaszem Kucharem, Januszem Kuligiem, Michałem Kościuszką czy Robertem Kubicą. W latach 2004-2006 trzykrotnie sięgał po tytuł Mistrza Polski, u boku Leszka Kuzaja. Maciek to m.in. Wicemistrz Świata JWRC z roku 2009, drugi Wicemistrz Świata PWRC z roku 2011.

Zobacz też: Kajetanowicz i Szczepaniak wystartują w Barbórce

Ostatnim polskim zawodnikiem który został mistrzem świata w WRC był Maciej Baran, który pilotował Roberta Kubicę w 2013 roku – była to klasa WRC2.

Źródło: ewrc-results.com Polish Community

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Imprezy amatorskie w grudniu – nie ma gdzie jeździć?

Tor Kielce rajdy amatorskie
Spadł pierwszy śnieg, policja ściga w miastach tych, którzy odpowiadają, że "zamykają tory!", "nie mamy gdzie szlifować...

Dodatkowe show dla kibiców w szczytnym celu

Na ulicy Karowej będą dodatkowe emocje i to w szczytnym celu. Można wylicytować przejazdy z dwoma najbardziej...

Kryterium Asów na żywo w TV

Jeżeli z jakichś powodów nie możesz przyjść na ulicę Karową w Warszawie, to nic straconego. Mamy dla...

Rajdowa Toyota GR Yaris zadebiutuje na Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka to idealne miejsce do zaprezentowania nowego auta rajdowego na sezon 2022. W najbliższy weekend, załoga...

Kajto zdradził jakim autem pojedzie Barbórkę

Po opublikowaniu listy zgłoszeń nie ucichły spekulacje czym pojedzie Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem na 59 Rajdzie...

NAJPOCZYTNIEJSZE