poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiMagdziarz i Mielcarek wygrywają wyścig długodystansowy

Magdziarz i Mielcarek wygrywają wyścig długodystansowy

Tomasz Magdziarz i Sebastian Mielcarek triumfowali w sobotnim wyścigu drugiej rundy Mistrzostw Polski Endurance na Torze Poznań. Duet startujący w Porsche 911 GT3 Cup pokonał Andrzeja i Adriana Lewandowskich oraz Macieja Bernacika i Ivana Sołtysa.

To właśnie ta ostatnia załoga przystępowała do dwugodzinnego wyścigu z pole position, lecz już na pierwszym okrążeniu ich Porsche 911 GT3 wyprzedził Adrian Lewandowski, jadący pierwszą zmianę za kierownicą Lamborghini Huracána. Magdziarz z Mielcarkiem zajmowali trzecie miejsce, przed Jakubem Dwernickim i Janem Antoszewskim w podobnym samochodzie. Pierwszą piątkę uzupełniał Jakub Litwin, rozpoczynający wyścig w Radicalu SR3.

Cała pierwsza piątka jechała początkowo w niewielkim odstępie czasowym, a sytuację wykorzystał Litwin, który przyspieszył i przed końcem 20 minut rywalizacji był już na prowadzeniu. Do momentu zjazdu do boksów w połowie wyścigu jego przewaga wynosiła już niespełna minutę, dzięki czemu Zielonka przystąpił do swojej części rywalizacji w komfortowej sytuacji. Niestety, powrócił on do boksów już pół godziny później z powodu problemu technicznego. Jego ekipa pracowała nad samochodem przez ponad pięć minut, co wykluczyło załogę Radicala z walki o zwycięstwo.

W alei serwisowej rozstrzygnęły się losy całego wyścigu – Magdziarz z Mielcarkiem wykonali bowiem o ponad połowę krótszy postój od najgroźniejszych rywali. W drugiej połowie wyścigu nastąpił więc szaleńczy pościg ze strony Lamborghini Andrzeja Lewandowskiego oraz Porsche Bernacika i Sołtysa. Zdołali oni odrobić większość z ponad minutowej straty po wyjeździe z boksów, lecz na mecie wciąż zabrakło im około 30 sekund do wygranej.

Czwartą lokatę wywalczyli Dwernicki z Antoszewskim, a pierwszą piątkę uzupełnili Jakub i Jerzy Franek, wygrywając jednocześnie klasę D4 3500. W pozostałych klasach wygrywali Andrzej Skrzek z Karolem Mirowskim (318is Cup PL), Maciej Łaszkiewicz z Tomaszem Tomczakiem (D4 2000), Marcin Fedder z Grzegorzem Grzybowskim (D5 2000), Tomasz Strozik z Łukaszem Borakiem (D4 1400) oraz Damian Stachowiak z Adamem Dębickim (Super S Cup).

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach [wideo]

3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach
3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach - tam się dzieje! Oklepane stwierdzenie "nie ma...

Ładniak liderem w klasyfikacji juniorów ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak zanotował kolejny udany start w serii ADAC TCR Germany. Polak w sobotniej i niedzielnej rywalizacji...

Marczyk i Gospodarczyk na juniorskim podium w Mistrzostwach Świata.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli 2. miejsce w Rajdzie Portugalii w klasie WRC 2 Junior. Załoga...

Przed Kamena Rally Team druga runda Pucharu Europy

W dniach 26.05 – 28.05.2022 zespół rajdowy Orlen Teamu pojawi się na starcie Rally Greece Offroad, czyli...

Słomczyńskie przeciągi, namioty odleciały, ale show wytrwało

Za nami wyścigowy i niezwykle wietrzny weekend na Autodromie Słomczyn. Po kilku pierwszych ciepłych dniach maja w...

NAJPOCZYTNIEJSZE