Magdziarz wygrywa po starcie z alei serwisowej

Tomasz Magdziarz wygrał na zakończenie wrześniowej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. Pokonał on Jakuba Dwernickiego pomimo startu z alei serwisowej.

Magdziarz uzyskał najlepszy czas w kwalifikacjach, lecz wyruszył do wyścigu dopiero po tym, jak stawka po starcie lotnym dojechała do końca prostej startowej. Już po dwóch okrążeniach wyprzedził wszystkich zawodników niższych klas, a na czwartym kółku objął prowadzenie, którego nie oddał aż do mety. Dwernicki jechał w wyścigu szybciej niż w kwalifikacjach i utrzymywał się blisko Magdziarza, a różnica pomiędzy nimi wyniosła na koniec 1,777 sekundy.

W niedzielnym sprincie nie wystartował Ivan Soltys, którego Porsche zostało uszkodzone w wyścigu długodystansowym. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął więc Szymon Jabłoński, który wygrał rywalizację samochodów TCR w klasie D4 3500, pokonując Jakuba Franka i Krzysztofa Zagórskiego.