piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościMalcolm Wilson osobiście sprawdził najnowszą Pumę

Malcolm Wilson osobiście sprawdził najnowszą Pumę

Jak najlepiej ocenić pracę własnych inżynierów? Przetestować stworzoną przez nich maszynę! Malcolm Wilson osobiście sprawdził dziś Pumę Rally1 na torze w Dovenby Hall. Założyciel M-Sportu był zachwycony możliwościami samochodu.

Zespół brytyjskiego M-Sportu szykuje się do kolejnej rundy Mistrzostw Świata WRC, Rajdu Meksyku. Do kraju tequili udadzą się Tanak/Jarveoja – liderzy klasyfikacji generalnej oraz Loubet/Gilsoul, pełniący funkcję drugiej, etatowej załogi. Na szutrach Ameryki Północnej zobaczymy także Jourdana Serderidisa, sympatycznego kierowcę-dżentelmena. Tuż przed spakowaniem jego auta do samolotu, możliwości hybrydowej Pumy sprawdził sam Malcolm Wilson. 67-latek nie krył zadowolenia, uważając, że Rally1 to najlepsza generacja w WRC:

Miałem już okazję przejechać się testowymi egzemplarzami, lecz były to bardzo wczesne wersje, prototypy. W swojej karierze jeździłem już rajdówkami wszystkich generacji, ale jeśli mam być szczery, ta wydaje się najbardziej kompletna… W każdym znaczeniu tego słowa, nie tylko w kwestii bezpieczeństwa kierowcy i pilota. Jechałem po torze na oponie szutrowej i na szutrowych nastawach zawieszenia. Mimo to, poczułem, że to odpowiednie auto do osiągania wyników. Cały pakiet wydaje się być do tego stworzony. Minęły jakieś dwa lata od mojej ostatniej przejażdżki, ten samochód rozwinął się w doskonały sposób”.

fot. wrc.com

Malcolm Wilson – ojciec sukcesów M-Sportu

Malcolm Wilson urodził się w 17 lutego 1956 roku. Po ukończeniu szkoły od razu związał się ze światem motoryzacji, zaczynając od pracy w rodzinnej firmie zajmującej się dystrybucją części samochodowych. Szybko zapragnął jednak zamienić firmowe biurko na… samochód rajdowy. Przez zdecydowaną większość kariery ścigał się konstrukcjami Forda, na których wywalczył dwa tytuły mistrzowskie w Wielkiej Brytanii (1978 i 1979). W gablocie na trofea znajduje się też medal za wiktorię w British International Championship (w sezonie 1994).

W 1979 roku założył przedsiębiorstwo „Malcolm Wilson Motorsport Limited”, które w 1996 przemianował na M-Sport, gdy jego firma związała się z amerykańskim gigantem. Malcolm świętował największe triumfy w kampaniach 2006 i 2007 (mistrzostwo konstruktorów) oraz 2017, gdy M-Sport zdominował sezon, zaś Sebastien Ogier wywalczył piątą koronę w WRC.

Wszystkie informacje o karierze 67-letniego Brytyjczyka znajdziecie na ewrc-results.com. Po więcej emocji z odcinków specjalnych Mistrzostw Świata zapraszamy na rallyandrace.pl.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here