Maluchy wróciły na Tor Poznań

Sezon 2024 Maluch Trophy został zainaugurowany na początku miesiąca podczas Wyścigu Górskiego Tor Kielce. W ten weekend kierowcy Fiatów 126p po raz pierwszy w tym roku ścigali się ze sobą na Torze Poznań.

Po drugiej rozegranej rundzie zdecydowanym liderem najmocniejszej dywizji 2 jest Oskar Klimek. Wicemistrz z poprzedniego sezonu wywiózł z Poznania komplet punktów za zwycięstwo w kwalifikacjach oraz wszystkich trzech wyścigach, co w połączeniu z doskonałym wynikiem za inaugurację w Kielcach daje mu imponującą sumę 178 punktów.

Klimek był jedynym zawodnikiem, który trzykrotnie zajął tę samą pozycję. Za zwycięzcą za każdym razem dochodziło do przetasowań, a pozostałymi stopniami podium dzielili się Robert Zalewski, Bartosz Dobrowolski i Marek Starosta.

W dywizji 1 jedynym zawodnikiem w Poznaniu był Jan Lewandowski, który zgarnął 53 punkty za kwalifikacje oraz dwa wyścigi – nie dojechał bowiem do mety pierwszego niedzielnego sprintu.

W najliczniejszej dywizji 0 komplet punktów zdobył Jacek Chojnacki. Aktualny Mistrz Polski był najszybszy w kwalifikacjach i wygrał wszystkie trzy wyścigi. Za każdym razem na podium stawali obok niego Jakub Dałek i Piotr Małycha – szybszy w kwalifikacjach Dałek dwukrotnie pokonał przy tym swojego rywala. W klasyfikacji generalnej Chojnacki ma 29-punktową przewagę nad Małychą.

Kolejna runda Maluch Trophy odbędzie się w weekend 21-23 czerwca, kiedy to rozegrane zostaną trzy kolejne wyścigi.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.