Marcel Kuc w tarnowskim klubie kartingowym TTSK K-TEAM Tarnów

Jeden z najbardziej utalentowanych młodych zawodników kartingowych w Polsce Marcel Kuc od sezonu 2015 będzie reprezentował barwy tarnowskiego klubu kartingowego TTSK K-TEAM Tarnów.
_DSC9191
Marcel Kuc należy do grona najbardziej utalentowanych młodych polskich kierowców kartingowych. W sezonie 2012 jako jedyny zdobył nagrodę magazynu Polski Karting dla najskuteczniejszego kierowcy. Wygrał największą ilość wyścigów i zdobył najwięcej pole position w roku. Młody zawodnik Marcel Kuc, wyrasta na jednego z najlepszych kartingowców w Polsce i na Świecie.

Marcel rozpoczynał swoją przygodę z kartingiem w wieku 4,5 lat. Pierwsze sukcesy na polskich torach poprzedziły żmudne i ciężkie treningi w kategoriach pokazowych. Jako pięcioletni chłopiec poznawał polskie i zagraniczne tory kartingowe za kierownicą wózka Easykart 50. To kategoria dla najmłodszych adeptów kartingu. Takich, którzy nie mają jeszcze ośmiu lat i licencji pozwalającej na ściganie się w zawodach.

7426514282562223366_o

Marcel zadebiutował w zawodach rangi mistrzowskiej w wieku siedmiu lat. Doświadczenie zdobyte podczas treningów dało mu szansę na ubieganie się o licencję o rok wcześniej. W swoim debiutanckim sezonie dwukrotnie stanął na podium klasyfikacji generalnej, zdobywając II Wicemistrzostwo Rok Cup Poland w kategorii Baby Rok oraz Mistrzostwo w Rotax Max Challenge w kategorii Micro Max, dwóch najpopularniejszych serii kartingowych w Polsce. Rok później należał już do grona faworytów w swoich kategoriach.

Sezon 2013 był dla Marcela również znakomity. Pierwsze zawody w ramach mistrzostw Europy Centralno-Wschodniej wygrał bez większych problemów. Marcel zdominował rywalizację na węgierskim torze Pannonia wygrywając z faworytami gospodarzy. To było ważne wydarzenie dla młodziutkiego kierowcy bowiem po raz pierwszy tryumfował w imprezie międzynarodowej takiej rangi. Ponad to w Polsce zajął II miejsce w Rotax Max Challenge 2013 w kategorii Micro Max.

Natomiast w sezonie 2014 najważniejsze osiągnięcia to: Zwycięstwo w Eurofinale Rotaxa 2014 – wśród zawodników z 22 krajów świata w kat. Micro Max (czyli tzw. MISTRZOSTWACH EUROPY ROTAX MICRO MAX) i II Wicemistrzostwo Polski Młodzików 2014 w kategorii Micro Max oraz Mistrzostwo Rotax Max Challenge 2014 w kategorii Micro Max.

8017397109150970245_o

Bardzo cieszymy się, że młody tak bardzo utalentowany kierowca kartingowy jest wśród nas. Życzymy mu udanych występów i wielu sukcesów na arenie ogólnopolskiej i światowej.

Przypomnijmy tylko, iż tarnowski klub kartingowy posiada duże grono zawodników młodych i perspektywicznych, którzy mają już na swoim koncie wiele sukcesów sportowych w regionie i na arenie ogólnopolskiej, czy światowej. Należy również dodać, że obecnie tarnowski karting, dzięki fachowej pracy szkoleniowej jest najprężniej rozwijającym się ośrodkiem w Polsce.
Inf.pras.