piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościMarcin Gładysz w pierwszej piątce Jahodnej

Marcin Gładysz w pierwszej piątce Jahodnej

6 wyścig górski Moris Cup Jahodna 2014 zakończył się szczęśliwie dla tarnowskiego zawodnika Marcina Gładysza, który Volkswagenem Scirocco R wystawionym dzięki Volkswagen Racing Polska zdobył 6 miejsce w kategorii I zawodów FIA European Hill Climb Cup oraz 5 miejsce w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Podczas dwóch dni rywalizacji na słowackiej trasie walczyło 78 zawodników z 6 państw. Wśród najlepszych europejskich kierowców znalazł się również wielokrotny Mistrz Polski Marcin Gładysz, który po inauguracji sezonu w Załużu zajmował 5 pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W sobotę i niedzielę zawodnicy ścigali się na bardzo trudnej technicznie trasie o długości 4750 m. W sobotę Marcin Gładysz borykający się z problemami technicznymi swojego Scirocco R zajął 17 miejsce w kategorii I. Niedziela to bardzo dobry występ po całonocnej naprawie samochodu i 5 miejsce w kategorii I GSMP oraz wysoka 6 pozycja w FIA Cup.

Marcin Gładysz: Weekend zaczął się od problemu technicznego, który dzięki moim mechanikom udało się wyeliminować i w niedzielę mogłem walczyć z najlepszymi kierowcami europy w zawodach FIA European Hill Climb Cup. Do Jahodnej przyjechałem zajmując 5 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu GSMP 2014 i tą pozycję udało mi się obronić. Czołówka zawodów dysponowała fantastycznym sprzętem, a ja robiłem co tylko się dało, aby Volkswagenem Scirocco R wskoczyć na jak najwyższy stopień podium w generalce. Udało się jestem dwa razy na mecie. Najbardziej cieszy mnie 5 pozycja w niedzielnym wyścigu w kategorii I. Powoli zaczynam podgryzać zawodników w potworach. Trasa w Jahodnej jest bardzo trudna. Dolna część to prawdziwa autostrada i tam trzeba obrać dobry tor. Góra typowo rajdowa, jest na przełamanie. To był mój pierwszy start w Jahodnej i jestem z niego zadowolony. Teraz dwa tygodnie przerwy i weekend w Limanowej w GSMP i Mistrzostwach Europy. Dziękuję moim wspaniałym mechanikom za ogrom pracy jaki włożyli podczas tych zawodów w przygotowanie auta,, moim sponsorom: VOLKSVAGEN RACING POLSKA, BLACK ENERGY DRINK oraz FIRMIE „ZBUD” z Dąbrowy Tarnowskiej.  Chciałem podziękować moim patronom medialnym  TVP Kraków, portalowi internetowemu Interia.pl radiu, RDN Małopolska, Tygodnikowi TEMI oraz portalowi www.wyscigigorskie.pl. Dziękuję też bardzo mojej rodzinie Anetę syna Piotra i córkę Kasię, którzy wspierali mnie podczas zawodów na trasie w Jahodnej. Na Słowacji pojawił się również mój tato, któremu klimat wyścigów górskich coraz bardziej się podoba. Teraz czekam na wyścig w Limanowej który już 14 i 15 czerwca.

inf. pras.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here