niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMarcin Górny w wyścigach górskich – weekend w Magurze z nowym samochodem...

Marcin Górny w wyścigach górskich – weekend w Magurze z nowym samochodem i nowym wyzwaniem

Marcin Górny nadal walczy o powrót do regularnego ścigania, ale przerwa w rajdach otworzyła przed reprezentantem Automobilklubu Beskidzkiego szansę na nowe sportowe wyzwanie. Po ponad 70 rajdach i gościnnym starcie w terenowym pucharze Dacii Duster, w końcu nadszedł czas na zmierzenie się z wyścigowymi podjazdami. Wybór padł na Magurę Małostowską, a już w ten weekend (22 – 23 czerwca) kibice zobaczą debiut Marcina nie tylko w nowej dyscyplinie, ale także za kierownicą nowego wyjątkowego samochodu.

Charakterystyczne złoto-czarne barwy, które pojawiły się w sezonie 2018 na Fordzie Fiesta R200 w Magurze zobaczymy na dwulitrowym, turbodoładowanym Volkswagenie Scirocco. Swój debiut zaznaczy więc mocnym akcentem, od startu w jednej z najliczniej obsadzonych klas – E1-3500. Trzymajcie mocno kciuki za najszybszego polskiego zawodowego strażaka!

Marcin Górny: Fakt, że po siedemnastu sezonach w rajdach przyjdzie mi się po raz pierwszy zmierzyć z wyścigami górskimi to dla mnie spory stres i duża dawka emocji, ale z drugiej strony bardzo mobilizuje mnie to nowe wyzwanie. Mój cel to przede wszystkim powrót na odcinki specjalne, ale gdy pojawiła się szansa na start w Magurze i to jeszcze w tak ciekawym samochodzie, to nie zastanawiałem się długo.

Volksawagena miałem okazje poznać na testach i ta konstrukcja zrobiła na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Ten egzemplarz to samochód zbudowany do pucharu, ale patrząc na jego możliwości można być pewnym że Scirocco doskonale sprawdzi się w górach.

Trasę znam, jak na razie tylko z onboardów, więc sporo nauki przede mną, żeby złapać rytm i poczuć się pewnie. Konkurencję też mamy mocną, więc na pierwszy start stawiam za cel przede wszystkim sukcesywnie poprawiać tempo i tor jazdy. Pokonywanie zakrętów bez głosu pilota w słuchawka też będzie dla mnie ciekawą odmianą. Liczę na weekend pełen adrenaliny i że kibice GSMP przyjmą mnie pozytywnie.

Nie było by tego weekendu i wyzwania, gdyby nie partnerzy Truck-Service, Zyg-Zak Tor Kartingowy, Buchti.pl Promotion, Rallylab, Alu-Spaw Adam Pośpiech, ACME – elektronika pojazdowa, 4X4 Serwis Wrocław i Ireco Motorsport, którym już teraz bardzo serdecznie dziękuje!

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE