poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiMarcin Jedliński z mistrzowskim tytułem!

Marcin Jedliński z mistrzowskim tytułem!

Marcin Jedliński wygrał kolejne wyścigi w ramach ESET V4 CUP oraz FIA CEZ i zdobył tytuł mistrza sprintu ESET V4 Cup w GT i GT3! W ścisłej czołówce znajdował się także drugi zawodnik zespołu Olimp Racing – Stanisław Jedliński.

Miniony weekend był pełen sukcesów dla zespołu Olimp Racing. Już przed startem Marcin Jedliński – zawodnik Olimp Racing miał przewagę ponad 20 punktów nad drugim w klasyfikacji generalnej Gregor Zsigo. Był to efekt pewnej formy na przestrzeni całego sezonu i mistrzowskiej dyspozycji na jego finiszu.

Dwa tygodnie temu, na torze Slovakia Ring, Marcin Jeliński wygrał obydwa rozgrywane sprinty. W wyścigu Endurance zajął wówczas trzecie miejsce (tuż za Stanisławem Jedlińskim). Dlatego przed startem 4 września w Brnie Marcin Jedliński potrzebował zaledwie ósmego miejsca w sprincie, aby wygrać klasyfikację generalną. Zawodnik jednak nie kalkulował i walczył do samego końca, wygrywając nie tylko sprint, ale także Endurance. Tym samym zdobył tytuł mistrza sprintu ESET V4 Cup w GT i GT3.

„Zawsze jadę po to, aby zwyciężyć, niezależnie od pozycji w klasyfikacji. Cieszę się, że tytuł mistrza sprintu ESET V4 Cup w GT i GT3 przypieczętowałem podwójnym zwycięstwem na torze w Czechach. To był pracowity, ale dobry weekend dla całego naszego zespołu. Co najważniejsze – pomimo śliskiej nawierzchni udało nam się uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń.”

Podczas zawodów minionego weekendu drugie miejsce sprincie i trzecie w wyścigu długim również zajął zawodnik Olimp Racing – Stanisław Jedliński. Szczególnie imponujący w jego wykonaniu był pierwszy sprint. Do samej mety konkurował z Gregorem Zsigo i Piotrem Wirą, ostatecznie pokonując obydwóch.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE