środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMarcin Lipski zgarnia czwartą rundę i generalkę sezonu PTS

Marcin Lipski zgarnia czwartą rundę i generalkę sezonu PTS

Puchar Toru Słomczyn 2021 przechodzi do historii. Marcin Lipski zwycięstwem w 4 rundzie przypieczętował wygraną w klasyfikacji generalnej sezonu. Kierowca niebieskiego Renault Megane zgarnął wszystko.

Dzisiejsze zwycięstwo to zasługa dobrego wyniku na ostatnim przejeździe. Zwycięstwo w piątym przejeździe pozwoliło na przeskoczenie Michała Godusławskiego w GR Yarisie w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył Marcin Lipski z przewagą zaledwie 0,32 sek. przewagi. Trzeci finiszował Norbert Staszkiewicz w Hondzie Civic z kolejną małą startą bo zaledwie 0,42 sekundy do Michała. Podium to przekrój trzech różnych klas i napędów. Walka do samego końca i dzięki elektronicznemu pomiarowi czasu udało się precyzyjnie wyłonić kolejność na mecie.

W klasie 1 walka o pierwsze miejsce pomiędzy nissanami. O 0,35 sekundy szybszy był Waldemar Niezabitowski. Waldek startował Micrą którą Wam niedawno prezentowaliśmy. Drugi finiszował Paweł Pawlikowski. Trzeci był Maciej Kucharski w Fiacie Seicento.

W klasach od 2 do 4 dominacja Hond. Adam Lipiec zgarną klasą 2. W klasie 3 tryumfowała Agnieszko Korzeniowska. Trzecia zwycięska Honda do Norbert Staszkiewicz w klasie 4. Marcin Lipiski do kompletu pucharów dopisał także kolejny za zwycięstwo w klasie 5. Michał Godusławki zwyciężył w klasie 6. Co ciekawe na trzy miejsca na podium, aż dwa zajęli kierowcy w Yarisach GR. Zaczyna materializować się potencjał tego auta które tak chwaliło wielu kierowców. Trzecie miejsce w GR’ce wywalczył Sławek Popczyński. Toyoty rozdził jadący Focusem RS Jan Wronowski. W klasie GOŚĆ zwyciężył Marcin Laskowski startujący Peugeotem 205 Maxi.

Zobacz pełne wyniki

Zobacz klasyfikację końcową EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021

Więcej już niebawem w papierowym wydaniu magazynu Rally And Race.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE