wtorek, 3 października, 2023
Strona głównaAktualnościMarcin Słobodzian debiutuje w Jahodnej

Marcin Słobodzian debiutuje w Jahodnej

Lider grupy N w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, Marcin Słobodzian w najbliższy weekend wybiera się na Słowację, gdzie rozegrana zostanie 3 i 4 runda wyścigów górskich.

Po debiucie na trasie w Załużu, młody zawodnik z Krakowa, po raz kolejny w tym sezonie zadebiutuje na nowej dla siebie trasie. W okolicach Koszyc, Marcin pojawi się bowiem po raz pierwszy.

Na liście zgłoszeń Moris Cup Jahodna 2014 widnieje 104 zawodników, w tym 4 zawodników w grupie N, w której startuje Słobodzian.

Do zdobycia podczas słowackiej rundy jest komplet punktów za dwie wygrane, które Marcin z pewnością chciałby zainkasować w całości i już po czterech rundach wysunąć się na prowadzenie z bezpiecznym zapasem do swojej konkurencji.

Już 31 maja i 1 czerwca, zawodnicy pojawią się od godziny 7:30 na 4750 metrowej trasie, która uznawana jest za jedną z najbardziej technicznych i szybkich tras w kalendarzu GSMP 2014.

Marcin Słobodzian: Do Jahodnej wybieram się jako lider grupy N i tą pozycję chciałbym utrzymać aż do końca sezonu. Po występie w GSMP Załuż jestem mocno podbudowany do szybkiej jazdy, a mój apetyt na ten weekend to podwójna wygrana. Nigdy nie miałem jeszcze okazji pojawić się w Jahodnej, więc będzie to mój pierwszy raz… To zupełnie nowy odcinek dla mnie i mam nadzieję, że po piątkowym zapoznaniu i sobotnich treningach szybko przyzwyczaję się do specyfiki trasy Moris Cup. Odcinek jest bardzo ciekawy. Góra jest techniczna, a dół to istna autostrada. Podoba mi się to. Trzeba obrać dobry tor w dolnej części i zacisnąć zęby u góry. Tak naprawdę czas ułoży trzypasmowy odcinek, nad którym muszę popracować. W grupie N pojawi się Peter Jurena, Mateusz Gołek i Wojtek Szulc. Na liście zgłoszeń widnieje 104 zawodników a więc zapowiada się wspaniałe widowisko dla kibiców. Będzie sporo ciekawych historycznych samochodów, mocne auta E1 no i formuły. Trochę mało Polaków na liście zgłoszeń, ale mam nadzieję, że pomimo tego, weekend będzie bardzo udany. Dziękuję moim partnerom, którzy wspierają mnie w tym sezonie: firmie Rodax, Witek Motorsport, Uni-Matic, Flora Kraków, Arispol, Rabaty Budowlane oraz ABART wykładziny. Patronat medialny nad moimi startami w tym sezonie objął portal www.wyscigigorskie.pl. Zapraszam wszystkich kibiców w okolice Koszyc na 3 i 4 rundę GSMP oraz międzynarodowe zawody FIA Cup, Mistrzostwa Europy samochodów historycznych i Mistrzostwa Słowacji.

inf. pras.
fot. Grzegorz Kozera

NOWOŚCI

Andrzej Dobosz spocznie na cmentarzu w Świdnicy

Dobosz
Rajdowy Dolny Śląsk pogrążony jest w żałobie. W piątek, 29 września pracownicy Automobilklubu Sudeckiego poinformowali o śmierci...

(Moto)Wizja Tygodnia – 2-9 października

Podkręcamy tempo na antenie Motowizji mimo rozpoczętej jesieni. Nie dość, że zakończymy kolejną rundę playoffów NASCAR, to...

Strzelanina sposobem na rozwiązanie sporu… klienta i właściciela serwisu

Stouts Auto
Do czego może posunąć się niezadowolony klient? Jak pokazuje niedawny przykład z Florydy, desperacja prowadzi do szalonych...

Porsche 911 GT3 R rennsport – kolejna torowa zabawka ze Stuttgartu

Porsche ma nową propozycję dla fanów szybkiej jazdy, którzy nie chcą się ścigać. Porsche 911 GT3 R...

Byśkiniewicz i Siatkowski rajdowymi Wicemistrzami Polski 2023

 Perfekcyjny, bezbłędny sezon i tytuł Wicemistrzów Polski – Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim w doskonałych humorach i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here