piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMarcin Słobodzian debiutuje w Jahodnej

Marcin Słobodzian debiutuje w Jahodnej

Lider grupy N w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, Marcin Słobodzian w najbliższy weekend wybiera się na Słowację, gdzie rozegrana zostanie 3 i 4 runda wyścigów górskich.

Po debiucie na trasie w Załużu, młody zawodnik z Krakowa, po raz kolejny w tym sezonie zadebiutuje na nowej dla siebie trasie. W okolicach Koszyc, Marcin pojawi się bowiem po raz pierwszy.

Na liście zgłoszeń Moris Cup Jahodna 2014 widnieje 104 zawodników, w tym 4 zawodników w grupie N, w której startuje Słobodzian.

Do zdobycia podczas słowackiej rundy jest komplet punktów za dwie wygrane, które Marcin z pewnością chciałby zainkasować w całości i już po czterech rundach wysunąć się na prowadzenie z bezpiecznym zapasem do swojej konkurencji.

Już 31 maja i 1 czerwca, zawodnicy pojawią się od godziny 7:30 na 4750 metrowej trasie, która uznawana jest za jedną z najbardziej technicznych i szybkich tras w kalendarzu GSMP 2014.

Marcin Słobodzian: Do Jahodnej wybieram się jako lider grupy N i tą pozycję chciałbym utrzymać aż do końca sezonu. Po występie w GSMP Załuż jestem mocno podbudowany do szybkiej jazdy, a mój apetyt na ten weekend to podwójna wygrana. Nigdy nie miałem jeszcze okazji pojawić się w Jahodnej, więc będzie to mój pierwszy raz… To zupełnie nowy odcinek dla mnie i mam nadzieję, że po piątkowym zapoznaniu i sobotnich treningach szybko przyzwyczaję się do specyfiki trasy Moris Cup. Odcinek jest bardzo ciekawy. Góra jest techniczna, a dół to istna autostrada. Podoba mi się to. Trzeba obrać dobry tor w dolnej części i zacisnąć zęby u góry. Tak naprawdę czas ułoży trzypasmowy odcinek, nad którym muszę popracować. W grupie N pojawi się Peter Jurena, Mateusz Gołek i Wojtek Szulc. Na liście zgłoszeń widnieje 104 zawodników a więc zapowiada się wspaniałe widowisko dla kibiców. Będzie sporo ciekawych historycznych samochodów, mocne auta E1 no i formuły. Trochę mało Polaków na liście zgłoszeń, ale mam nadzieję, że pomimo tego, weekend będzie bardzo udany. Dziękuję moim partnerom, którzy wspierają mnie w tym sezonie: firmie Rodax, Witek Motorsport, Uni-Matic, Flora Kraków, Arispol, Rabaty Budowlane oraz ABART wykładziny. Patronat medialny nad moimi startami w tym sezonie objął portal www.wyscigigorskie.pl. Zapraszam wszystkich kibiców w okolice Koszyc na 3 i 4 rundę GSMP oraz międzynarodowe zawody FIA Cup, Mistrzostwa Europy samochodów historycznych i Mistrzostwa Słowacji.

inf. pras.
fot. Grzegorz Kozera

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zima! Bądźcie rozsądni [wideo] Nightride

Nightride streeto e36
Zima! Na weekend przewidywane są opady śniegu, co może zachęcić Was do wieczornych przejażdżek. Bądźcie rozsądni, pamiętajcie...

Goodyear FIA European Truck Racing Championship w Polsce – rozmowa z Markiem Nawareckim

Runda serii Goodyear FIA European Truck Racing Championship po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce....

Na nic WRC, jeśli Barbórka rozdaje karty

Takie Barbórki pamiętamy. Wspaniałe maszyny klasy WRC i wielkie nazwiska. A Barbórka i ulica Karowa i wywróciły...

Superbarbórka SuperOES 2022 – 10.12.2022

Toyota GR Yaris Tor Kielce SuperOES
Superbarbórka SuperOES 2022 - 10 grudnia na Torze Kielce odbędzie się tradycyjna, kielecka Superbarbórka. Istnieje możliwość zapisania...

Track Day Trophy – Torowa Barbórka w śnieżnych szatach

Borys piotrowski Barbórka TDT bmw compact
Track Day Trophy - finał tegorocznego sezonu tej ligi był prawdziwym baletem na śniegu. Szczególną gracją i...

NAJPOCZYTNIEJSZE