wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInneMarcin Turski - wspomnienie

Marcin Turski – wspomnienie

Marcin Turski – dziś, 22 czerwca mijają dwa lata od kiedy odszedł od nas ten wspaniały człowiek, mocny reprezentant środowiska sportów motorowych.

Mocny jako człowiek – silna osobowość, tytan pracy i koneser wszystkiego co jeździ. Zawsze, gotowy aby wsiąść w samochód i przewieźć kogoś tak, aby była to najlepsza przejażdżka jego życia, bez względu czy pod ręką było Porsche 911 Turbo, czy BMW e36 z dwulitrowym silnikiem. Mistrz w kwestii prowadzenia samochodów rajdowych, wyścigowych, supercarów, driftowozów i motocykli. Szkolił kierowców, udzielał się jako kaskader, ale w naszym środowisku znany przede wszystkim z odcinków specjalnych.
Mocny jako sportowiec – na swoim koncie zapisał tytuły mistrzowskie w wyścigach, RSMP, a także zaliczył start w Rajdzie Monte Carlo, w ramach WRC. W roku 2002 wygrał Kryterium Asów przy pomocy Subaru Imprezy WRC, a w 2009 stanął na podium terenowego rajdu RMF Morocco Challenge na motocyklu KTM.
Odszedł 22 czerwca 2020 po długiej walce z chorobą. Do ostatnich dni czynami i sercem zaangażowany w działania związane z motoryzacją.

Kiedyś, w 2014 roku na pytanie „Szybko aby być pierwszym, czy szybko ale efektownie?” odpowiedział mi Zawsze szybko i efektownie!! Tylko dla orłów. :)” – taki był Marcin i takiego go pamiętamy!

Tekst/foto: Michał Kwapis

 

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE