niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIEMarczyk i Gospodarczyk obejmują prowadzenie w Barbórce

Marczyk i Gospodarczyk obejmują prowadzenie w Barbórce

Za nami wstęp do 60 Rajdu Barbórka czyli odcinek nocny w podwarszawskim Pruszkowie. Krótka próba znana z roku ubiegłego nie zapowiadała sensacji. Mieliśmy jednak sporo zwrotów akcji jeszcze przed samym startem.

Pierwsza odwrócona dwudziestka miała za zadanie poprawić widowisko na początku rywalizacji ale spowodowała, że teoretycznie najlepsi kierowcy pojechali w najlepszych warunkach. Później po nieplanowanej przerwie technicznej spadł śnieg, nie wielkie opady, ale na wystarczające, aby na zmarźniętej drodze zrobiło się bardzo ślisko. Później pojawiła się marznąca mżawka i różnice w czasach zrobiły się znaczące.

fot. Tvn Turbo

Pierwszy odcinek zgarnęła załoga Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Jako jedyni przebili barierę 3 minut poprawiając także swój wynik z zeszłego roku. Trasa była identyczna jak w roku ubiegłym więc załogi mogły porównać swój czas, w zasadzie tylko te co jechały w suchych warunkach. Drugi czas z różnicą 1,8 sekundy uzyskali Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski, do przebicia czasu 3 minut zabrakło 0,3 sekundy. Trzecie miejsce w Pruszkowie wywalczyli bracia Szeja.

fot. FB Miko Marczyk

Zobacz wyniki SS 1 SZNAJDER Batterien Pruszków 3,60 km

Wielkim zaskoczeniem był brak startu załogi Kajetanowicz i Szczepaniak na odcinku, mimo obecności auta w okolicy trasy, przed rampą. Do samego wjazdu na odcinek nie doszło, załoga opuściła najpierw swoją kolejność, a później auto zostało zabrane. Nie dopuszczenie do startu było spowodowane nie spełnieniem wymogów regulaminu przez element klatki bezpieczeństwa.

Zobacz także Kajto potwierdza, nie jedzie Barbórki

Jutro główna część 60 Rajdu Barbórka. Start już o 8:00 rano na Autodromie Słomczyn. Poranek na pewno zapowiada się mroźny.

Zobacz: 60 Rajd Barbórka 2022 – harmonogram i mapy

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają 61. Rajd Barbórka

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk drugi rok z rzędu zwyciężyli w Rajdzie Barbórka. Załoga Škody Fabii RS...

NAJPOCZYTNIEJSZE