piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyMarczyk i Gospodarczyk wygrywają oes w WRC!

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają oes w WRC!

Niebywałe! Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk pofrunęli po swój pierwszy triumf na odcinkach rajdowych mistrzostw świata. Duet Orlen Teamu pokonał o cztery dziesiąte sekundy… Kajetana Kajetanowicza. Mamy polski dublet w WRC2!

Powiedzieć, że „tego nikt się nie spodziewał”, to nie powiedzieć nic. Stwierdzenie, że widok tabeli wyników grupy WRC2 jest po prostu „wzruszający” również można uznać za ogromne niedopowiedzenie. Nie musimy już przecierać oczu ze zdumienia. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali swój pierwszy odcinek specjalny w rajdowych mistrzostwach świata, a tuż za nimi uplasował się Kajetan Kajetanowicz prowadzony przez Macieja Szczepaniaka. Dziś wieczorem batalię Rally2 na szutrach w Portugalii zdominowała… biało-czerwona flaga!

Biało-czerwony za… biało-czerwonym

Choć dzisiejszy poranek napawał optymizmem, jeszcze nic nie zapowiadało aż takiej euforii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak tylko raz pojawili się na odcinku testowym, duet Lotos Rally Team nie forsował jednak tempa i nie bił się o czołowe lokaty. Kluczowe było sprawdzenie ustawień i dostosowanie Skody do wieczornego startu. Miko wraz z Szymonem dwukrotnie spróbowali swoich sił, notując piąty i ostatecznie szósty rezultat. Pilot zespołu Orlen Team obchodzi dziś swoje 37 urodziny, już tak wysoka pozycja podczas shakedownu, (zwłaszcza, że to drugi występ na salonach WRC) mogła stać się świetnym podarunkiem…

„SSS Coimbra” mieszał przejazdy samochodów Rally1 oraz Rally2. Pierwszym poważnym liderem WRC2 został lider tej klasyfikacji w mistrzostwach świata, Andreas Mikkelsen. Gdy swój start zaliczyły wszystkie maszyny królewskiej klasy, na lini startu pojawił się „Kajto”. Polak gładko poradził sobie z rywalami i przed kilkadziesiąt minut piastował pozycję lidera, mając trzy dziesiąte sekundy przewagi nad swoim nemezis, Yohanem Rosselem. Wszystko wydawało się już zakończone i gremialnie świętowaliśmy triumf załogi Lotosu, gdy w istną ekstazę wprowadził nas Miko Marczyk. Mistrz Polski RSMP 2021 wykonał kolejny, milowy krok w swojej karierze i poprawił wynik doświadczonego rodaka o kolejne, cztery dziesiąte.

Coś, co na papierze nie miało przecież prawa się wydarzyć, stało się rzeczywistością. Szanowni Państwo, na szczycie rajdowego łańcucha pokarmowego, w grupie WRC2, mamy dwie biało-czerwone flagi na czele tabeli. Portugalia będzie dziś dla nas… rajdową kolonią!

Równo i bezpiecznie do mety

Ciężko będzie teraz spokojnie usnąć. Wulkan myśli i emocji w sercach polskich sympatyków świata jazdy na opis jest zrozumiały. Regeneracja będzie jednak potrzebna, piątkowy etap Rajdu Portugalii rozpoczyna się punktualnie o 9:08. Na zawodników czeka przeszło sto dwadzieścia kilometrów bez popołudniowego serwisu. Ważna będzie więc rozwaga i chłodne podejście do tak morderczego wyzwania. Przede wszystkim życzymy sobie, aby zarówno ekipy Lotos Rally Team jak i Orlenu dotarły całe i zdrowe do ostatniego parku serwisowego.

Wszystkie informacje o Rajdzie Portugalii i tabelę wyników znajdziecie na stronie turnieju.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE